Junioři vstup do sezóny nezvládli

FBC ŠTÍŘI-PSN TATRAN STŘEŠOVICE 3:13 (sobota 8.9.2018, 17:00)

V prvním kole kole KB ligy se junioři utkali proti Tatranu Střešovice.
Již od prvních minut pražský tým potvrzoval roli favorita. Štíři se ani nestačili rozkoukat a už v 5. minutě prohrávali 0:3. Českobudějovičtí hráči se pomalu, ale jistě rozkoukali a v 11.minutě vstřelil Hanák z trestného střílení první gól. Do konce první třetiny žádný z brankářů nepustil projektil za svoje záda a do šaten se šlo za stavu 1:3.
Ve druhé periodě spustili tatranští kanonádu. Kluci z Jihu Čech ani nevěděli, kde jim hlava stojí a hrozili jen velmi málo. Další štírský gól přišel až ve 39.minutě, kdy byl stav už 1:8. Z početní výhody se prosadil opět Hanák.
Štíři se nevzdávali a bojovali dál, bohužel Tatran hrál opravdu jiný florbal a během třetí třetiny poslal do štírské brány ještě pět gólů. Konečný stav zápasu 3:13.

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „O lepší výsledek nás připravil hluché pasáže a neproměňování šancí. Na soupeře bychom ani tak ale neměli. “
2018-09-08 FBC Štíři JUNIOŘI /KBLJ-E 1K Tatran


FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE – SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS 5:6 (neděle 9.9.2018 10:00)

I druhé kolo KB ligy sehráli Štíři na domácí palubovce tentokrát proti Gulliverům z Brna.
Utkání bylo mnohem vyrovnanější než to sobotní. Diváci sledovali mnoho spálených šancí na obou stranách, zlom přišel s blížícím se koncem první třetiny, kdy hosté vstřelili dva góly během dvou minut.
Na začátku druhé třetiny ještě zvýšili svůj náskok na 0:3. Štíři zvládli ubránit početní nevýhodu a to je povzbudilo do dalších minut. Ve 30.minutě jel Hanák trestné střílení, bohužel nebyl tak úspěšný jako včera. Ve 33. minutě se domácí přeci jen dočkali. Krásnou střelou se prosadil Konopa. Soupeř na tento gól odpověděl dvěma góly a po dalších čtyř minutách vedl 1:5. V poslední minutě druhé části přišlo z hole Vinklera snížení na 2:5.
Štíři na začátku závěrečné třetiny dostali výhodu jednoho muže v poli, ale všechny jejich střelecké pokusy si nenašly svůj cíl. Domácí hráči zůstali v útočném pásmu i po uplynutí soupeřova trestu. Ve 47. minutě snížil na rozdíl dvou branek Hanák. Za tři minuty, ale opět zaúřadovali hosté, kteří pošesté překonali Hanouska. O pár minut později se poprvé v českobudějovickém dresu prosadil Trkovský, kterého o sedm sekund později napodobil Holý. Štíři se hnali za vyrovnáním, jenže žádný z dalších střeleckých pokusů úspěšný nebyl a utkání skončilo těsně 5:6.

Komentář trenéra domácích Jakuba Junga: „V první řadě děkuji soupeřům za férové utkání, divákům za podporu, hráčům za nasazení a pořadatelům za pomoc. Dnešní utkání rozhodla (ne)efektiva v zakončení a zbytečné chyby na naší straně. V tréninku budeme pracovat na tom, aby naše hra byla hrou a ne bojem, pak budeme v dalších zápasech úspěšní.“