Hanák vystřílel první body

FBC ŠTÍŘI-BLACK ANGELS 5:8 (pátek 7.9.2018, 20:00)

Fanoušci se konečné dočkali. Po sedmi letech se Štíři probojovali do 1. ligy. K prvnímu kolu na palubovku Sportovní haly zavítal pražský tým Black Angels. Zápas již od prvních minut snesl to nejpřísnější měřítko florbalové krásy. Rychlý florbal, šance na obou stranách fanoušci spokojeni. K jejich radosti v 5. minutě otevřel Radek Hanák skóre. Českobudějovické hráče tento gól nakopl k ještě většímu nasazení. Hanák opět ukázal svoji šikovnost a zvýšil na 2:0. V 16. minutě, ale pražský tým snížil na 2:1.
Druhá třetina pokračovala ve stejném nasazení. Neskutečnou formu potvrdil Hanák gólem v 23. minutě a završil hattrick. Jenže Hanákovi je i hattrick málo a ve 25. minutě přidal svůj čtvrtý gól. O devět minut později se míčku zmocnil Jan Králík a po krásné individuální akci zvýšil na 5:1. V dalších minutách, ale Andělé začali vystrkovat růžky a snížili na 5:2.
Do třetí třetiny jako kdyby nastoupily úplně jiné týmy. Hned po 8 sekundách Josef Macek inkasoval potřetí. Štíři zůstali jako opaření a hosté spustili kanonádu. Ve 45. minutě bylo skóre už 5:7. Hosté poté trošku zvolnili, díky tomu se Štíři opět dostávali do šancí, bohužel žádná ze střel nenašla svůj cíl. Pět minut před koncem zvýšili hosté na konečných 5:8.

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „Dvě třetiny nám dal soupeř čuchnout, a pak nás povozil na kolotoči. Díky za zápas“.

2018-09-07 FBC Štíři A /1LM 1K Black Angels


FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD-FBC ŠTÍŘI 2:3 (neděle 9.9.2018 15:00)

Druhé kolo nabídlo souboj nováčků v první lize. Štíři totiž vyjeli na horkou půdu Náchoda. Hned od začátku zápasu, bylo tempo zápasu mnohem pomalejší, než v pátek. Štíři byli na hřišti výraznější, ale ne a ne se prosadit. Nakonec to byli domácí, kteří otevřeli v 9. minutě skóre zápasu. Po dalších dvou minutách hry bylo vyrovnáno, trefil se pro změnu Hanák. Štíři stále dobývali domácí svatyni, ale její ochránce předváděl neskutečné zákroky. Na druhé straně hřiště mu zdárně sekundoval i Macek. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.
Druhá třetina a stále stejný obraz hry, spálené vyloženky na obou stranách nebo skvělé bloky. Vcelku nezáživná druhá perioda změnu skóre nepřinesla.
Po změně stran opět stejný obrázek hry. Ani jeden z míčků nenalezl svůj cíl. Gólu se diváci dočkali až v 55. minutě, kdy dobře sehranou standardní situaci zužitkoval opět Hanák. Domácí se rozhodně nechtěli vzdát bodů. Proti nim však stála skvělá obrana Štírů. Přesně minutu před koncem vsítil gól do opuštěné sítě Králík, který ale nebyl uznán a následovalo trestné střílení. K míčku se postavil Hejplík, který nedal domácí brankáři šanci. Po dvanácti sekundách hry rozhodčí vyloučili po šťuchanici jednoho hráče na každé straně. Domácí odvolali brankáře a svoji výhodu 5 na 4 rychle využili. Nic víc, ale Štíři domácím nedovolili a do Budějc si odváží první prvoligové body.

Komentář vedoucího hostujícího týmu FBC Štíři Č. Budějovice Michala Kloudy: „Dvě třetiny jsme měli nad soupeřem převahu, bohužel nám neseděl povrch, proto to bylo takové drama. Díky soupeři za hru.“

Sestřih zápasu (Ivo Brejtr/Florbal Primátor Náchod):