Áčko zvládlo šlágr a vede ligu!

Florbalisté Štírů odehráli o víkendu zápasy pátého a šestého kola 2. ligy mužů na hřišti soupeřů. Nejprve si v sobotu poradili s favoritem soutěže, exprvoligovým Žďárem nad Sázavou, 10:8. A následně v neděli zvítězili i v Bystřici nad Pernštejnem 10:9 v prodloužení. Díky zisku pěti bodů a prohře Třebíče se tak dostali do čela soutěže.

Hippos Žďár nad Sázavou – FBC Štíři České Budějovice 8:10 (1:6, 2:3, 5:1)
Štíři vstoupili do zápasu tradičně ve vysokém tempu, vytvářeli si spoustu šancí, které zejména v první třetině s přehledem proměňovali. Už v šestnácté minutě vyhnali domácího brankáře Kratochvíla z branky, když vedení 4:0 zajistili branky Havelky, dvě Tomšíčka a jedna Malého. Další zásah přidal za nedlouho Valdauf, a i když se domácím povedlo snížit, tak v poslední periodě měl poslední slovo Malý, který poslal hosty do vedení už 6:1.
Přestože domácí hráči zlepšili ve druhé dvacetiminutovce hru, tak gólově se prosazovali opět jen Jihočeši. Kapitán Tomšíček dovršil svůj první hattrick v A-týmu a o chvíli později ho doplnil i Malý – 1:8. Až ve 33. minutě se prosadili i domácí. Z dalšího tlaku si vynutili trestné střílení, které hostující Macek kryl, ale z následné přesilovky už to bylo 3:8. A přišlo další oslabení. V tom ale utekl Havelka a bylo to po dvou třetinách 3:9.
Nadějné vedení bylo ve třetí třetině brzy pryč. Už po osmi minutách poslední části to bylo jen 6:9 a hosté si brali time-out. Navíc Macek lapil další trestné střílení. Naštěstí pět minut před koncem dovršil hattrick i Havelka, a když domácí snížili až na 8:10, tak tři body nakonec putovali do Budějovic.

Komentář trenéra Jiřího Kratochvíla: „V první třetině jsme Žďár zaskočili aktivní hrou a ujali se vysokého vedení. Domácí byli potom lepší, ale nás podržel brankář Macek.“

Branky (asistence): 19. Petr Kos (Martin Zerák), 33. Ondřej Zerák (Petr Kos), 37. Petr Kos (Ondřej Melichar), 42. Vojtěch Haman (Vít Karásek), 48. Vojtěch Haman, 49. Martin Zerák (Petr Kos), 56. Petr Kos (Tomáš Turinský), 60. Ondřej Melichar (Ondřej Zerák) – 3. Ondřej Havelka (Michael Kudláček), 6. Jakub Tomšíček (Lukáš Froňek), 13. Jakub Tomšíček (Václav Hejplík), 16. Lukáš Malý (Marek Slepička), 16. Zdeněk Valdauf, 20. Lukáš Malý (Ondřej Havelka), 33. Jakub Tomšíček (Václav Hejplík), 33. Lukáš Malý (Ondřej Havelka), 40. Ondřej Havelka (Lukáš Malý), 56. Ondřej Havelka (Lukáš Malý); rozhodčí: Lukáš Ležák – Jan Zachariáš; vyloučení: 1:4; využití: 1:0; diváků: 103.

ASK Bystřice nad Pernštejnem – FBC Štíři České Budějovice 9:10 po prodloužení (4:6, 2:1, 3:2 – 0:1)
Štíři nevstoupili do zápasu dobře a brzy prohráli 3:1. Srovnání na 3:3 zařídili Malý s Havelkou, ale domácí šli opět do vedení. Do přestávky střílel góly už jen Havelka a proto, že se trefil za první periodu čtyřikrát, tak se šlo do kabin za stavu 4:6. Druhá dvacetiminutovka byla ve znamení neproměňování šancí zejména na straně Jihočechů. Jedinou jejich branku vsítil opět Havelka. Do přestávky ale domácí dvakrát se štěstím snížili na 6:7. A navíc se jim na začátku třetí třetiny povedlo vyrovnat. Dlouho se držel vyrovnaný stav, až Malý s Froňkem strhli vedení na stranu Štírů – 7:9. Ale během jedné minuty byl náskok pryč. Rozhodnout tak muselo prodloužení. V něm byli aktivnější Štíři, kteří si vynutili trestné střílení, které zahodil Malý, ale v následné přesilovce zaznamenal double hattrick Havelka a rozhodl.

Komentář trenéra Jiřího Kratochvíla: „Vydřené vítězství, Bystřice předvedla dobré zakončení a spoustu faulů, jeden z nich nakonec zápas rozhodl.“

Branky (asistence): 1. Jaromír Chocholáč (Michal Mazánek), 4. Petr Zavadil (Ondřej Dvořák), 8. Roman Mach (Jiří Paleček), 12. Petr Zavadil (Ondřej Dvořák), 37. Michal Mazánek (Roman Dvořák), 38. Miloš Prášil (David Zítka), 44. Petr Paleček, 56. Ondřej Dvořák (Roman Dvořák), 57. Jaromír Chocholáč (Michal Mazánek) – 4. Petr Žáček, 10. Lukáš Malý (Michael Kudláček), 11. Ondřej Havelka (Michael Kudláček), 16. Ondřej Havelka (Jan Trestr), 17. Ondřej Havelka (Michael Kudláček), 18. Ondřej Havelka (Michael Kudláček), 28. Ondřej Havelka (Lukáš Malý), 52. Lukáš Malý (Ondřej Havelka), 56. Lukáš Froňek (Václav Hejplík), 65. Ondřej Havelka (Michael Kudláček); vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 39.

Štíři se tak po povedeném víkendu dostali do čela ligy. Avšak jen dva body za nimi číhají Žďár nad Sázavou, Jihlava a Třebíč. Navíc se útočná esa Jihočechů Lukáš Malý a Ondřej Havelka dělí o první místo v produktivitě. Obránce Michael Kudláček zas vládne nahrávačům. Další zápas čeká Štíry 2. listopadu v Dačicích.

Napsat komentář