Áčku nevyšly nájezdy a sezóna jim skončila. Jak to viděl trenér?

Ani napotřetí jste Ústi porazit nedokázali a doma mu podlehli 1:2 po samostatných nájezdech. Kde vidíš přičinu porážky?
Do utkání jsme vstupvali s podobným plánem jako do těch předchozích a tak nějak jsme trochu doufali, že bychom tentokrát mohli být produktivnější nebo mít trochu více štěstíčka a zápas vyhrát. To se bohužel nepodařilo. Strašně mě to mrzí. Nejenom kvůli fantastickým divákům, ale hlavně kvůli klukům. Každý z nás dal do této série kus sebe. A to bylo to, co na hřišti částečně smazalo dovednostní rozdíly, protože v tomto ohledu měl soupeř samozřejmě navrch.

Celkevě byla série hodně vyrovnaná. Čekal jsi to?
Ano, čekal jsem to. My jsme si věřili. Nešli jsme do série s tím, že to zkusíme. Šli jsme ji vyhrát. I když jsme samozřejme věděli, jak těžké to bude. Připravili jsme se na všechno, co by nás v zápasech mohlo potkat a z tohoto hlediska nás nic nepřekvapilo. Ani jedna z odehraných třetin neskončila více než jednobrankovým rozdílem, rozhodovaly maličkosti. V těch bylo Ústí lepší a zaslouženě postoupilo.

Končíte symbolickou prohrou po nájezdech / po prodloužení. Prodlužovali jste nejvíce utkání ze všech celků v 1. lize a příliš se vám v těchto momentech nedařilo. Jak vnímáš tenhle faktor?
Celkově byla liga letos hodně vyrovnaná. My jsme během sezony vyloženě propadli v pár utkáních, v těch zbývajících jsme většinou sahali po bodech. Kluci byli fantastičtí a nikdy nic nevypustili. Za to jim patří velký dík. Je to jejich práce, jejich zásluha. Je pravda, že remízová utkání jsme spíše nedokázali urvat na svoji stranu. To je to, co dělá velké týmy těmi velkými. A k tomu nám pomyslný krůček stále chybí. Na druhé straně jsme kromě suverénního Butchisu bodovali se všemi týmy. Myslím, že jsme si v lize získali respekt, čtvrtfinálová série s Ústím je toho určitě důkazem.

Sestřih:

Štíři A - Florbal Ústí-247