Béčko přejelo Tábor, poté poprvé padlo

Po dvou flákacích turnajích, ve kterých na rezervu Štírů čekali soupeři slabšího kalibru (za všechny zmiňme například United A) se hráči Bayernu představili na hřišti při turnaji, na kterém jim byla přiřčena v zápasech role outsiderů. Čekal nás soupeř, který hrál ještě loni druhou ligu – Táborští jezdci a také Strakonice, které jsme již letos sice porazili 3:2, ale to nebyly Strakapoudky v plné síle.

FBC Štíři České Budějovice B – 1. FbK Tábor 5:4 (1:2, 4:1, 0:1)

Do zápasu jsme vlétli jako uragán a již v první minutě otevřel skóre zápasu Petr Děda Dědič, který se po přihrávce od Doškáře prohnal po pravém křídle a střelou na vzdálenější tyč zaskočil Táborské hráče, fanoušky i městské zastupitele, kteří hltali online. Co čert nechtěl, Tábor do první sirény stihl nejen vyrovnat, ale i odskočit na 2:1.

Druhá třetina nás zastihla v nejlepší možné formě. Sice nám chyběl vyloučený Doškář, který si odsedával trest na 2+2+10 za to, že ho jeden z Táborských hráčů „nechtěně“ strčil, ale to nám bylo jedno. Na hřišti jsme si otevřeli střelnici. Štěrbák z nulového úhlu, následně dvakrát Formánek stylově pod víčko a nakonec Hrdý impozantním a bravurním gólem rozcupovali loni druholigovou obranu a dali našemu týmu pohodlný náskok. Výkon z druhé třetiny by se v mnohých východo-australských provinciích dal označit jako „znásilnění.“

Třetí třetina Beton. Konec zápasu 5:4.

Branky Štírů: 1. Dědič (Doškář), 18. Štěrbák (Doškář), 23. Formánek (Zelinka), 24. Formánek (Farka), 29. Hrdý

FBC Strakonice P.A. – FBC Štíři České Budějovice B 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

K tomu není co říct. Zápas brankářů. Vyzdvihnout lze výkon Davida Koše, který pochytal dalších 5 gólů. Naopak chválu nezaslouží útok. 2 tyčky, neproměněný nájezd, špatně hrané přesilovky… To se nesmí stávat.

Branky Štírů: ERROR 404

Vendelín Luhály

Napsat komentář