Štíři znají rozlosování “Ligy mistrů”

Mužský A-tým Štírů postoupil poprvé ve své historii do čtvrtfinálové skupiny Poháru České pojišťovny. Tato soutěž by se vzhledem k síle a prestiži ostatních týmů dala ze štírského pohledu označit s nadsázkou jako Liga mistrů. Připomeňme, že Štíři jsou papírově nejslabším soupeřem ze všech 16 účastníků čtvrtfinále. Jako jediní totiž hrají až druhou ligu. Ostatní soupeři jsou buď z extraligy či první ligy. Štíři v cestě do čtvrtfinále museli vyřadit tři soupeře. Jako nasazený tým začínali soutěž ve 3. kole, kde málem vypadli, když stav 2:8 s Pacovem otáčeli až ve 3. třetině. Následně vyřadili Dačice po výsledku 9:8 a v osmifinále je čekal Havířov, který odmítl do Budějovic cestovat ve všední den přes celou republiku a Štíři tak postoupili po kontumaci o kolo dále.

Ve skupině C se tak Štíři utkají postupně s extraligovým Bulldogs Brno, odvěkým rivalem z 1. ligy Spartakem Pelhřimov a dalším extraligovým týmem Panthers Otrokovice. Všechny zápasy navíc hrají Štíři doma ve sportovní hale. Takže se ve svých diářích můžete vyznačit:

5. listopadu od 20:15 FBC Štíři ČB x Bulldogs Brno – SH ČB

12. listopadu od 20:15 FBC Štíři ČB x Spartak Pelhřimov – SH ČB

26. listopadu od 20:15 FBC Štíři ČB x Panthers Otrokovice

Ze skupiny postupuje do semifinále jen její vítěz. Favoritem jsou oba extraligové týmy. Pro Štíry už je jen samotná účast ve čtvrtfinále obrovským úspěchem, který by znásobil každý uhraný bod.

Krátké představení soupeřů Štírů:

Bulldogs Brno

Buldoci hrají extraligu pravidelně již od sezony 2001/2002, tradičně se jim nedaří přejít přes čtvrtfinále play-off a jejich největším úspěchem je tak 4. místo z roku 2005.  Brno se rovněž účastní pravidelně Poháru České pojišťovny, kde už dokázovalo několikrát dojít do finále, ale z vítězství se neradovalo ještě nikdy.  Naposledy neuspělo v lednu 2013 právě v Českých Budějovicích, kde podlehlo Chodovu 4:7. Buldoci patří k nejbohatším klubům v zemi a přes letošní léto proběhl v klubu několik změn, které mají Brno dotáhnout na vrchol. Za zmínku stojí přivedení dlouholeté opory české reprezentace Aleše Jakůbka, který dlouhá léta působil ve Švýcarsku a ještě před odchodem do zahraničí získal několik titulů Mistra ČR s Tatranem Střešovice.

Spartak Pelhřimov

Tradiční rival. Štíři s ním svedli několik důležitých bitev. Za zmínku stojí aspoň ty z jednosezonního působení Jihočechů v 1. lize v sezoně 2010/2011, když Štíři poprvé zvítězili až v 7. kole, bylo to právě na půdě Pelhřimova po výsledku 7:6, kdy Ondra Havelka rozhodl v přesilovce necelé dvě minuty před koncem. Ve stejné soutěži se pak oba týmy utkali ještě v bojích o záchranu, tzv. play-down, a Štíři poslali Pelhřimov do druhé ligy po vítězství 3:1 na zápasy. Právě zde vznikl oslavný chorál štírských fanoušků: „Póózdravujtééé, vééé druhééé lizééé“. Ani Jihočeši však následně první ligu neudrželi, když v posledním zápase o udržení nestačili na Vinohrady. O rok později se utkávali oba týmy znovu a teď byl lepším týmem Pelhřimov, který se vrátil zpět do 1. ligy, kde je dosud a daří se mu postupovat i do play-off této soutěže. Naproti tomu Štíři po neúspěšné sezoně zahájili generační obměnu, která má v nejbližších letech dovést Jihočechy zpět do první ligy.

Panthers Otrokovice

Tým, který stejně jako Štíři v sezoně 2009/2010 vybojoval postup do první ligy, se v první lize zdržel jen jednu sezonu a hned postoupil do extraligy. Tam jako nováček uspěl okamžitě a každý rok tak hraje play-off. Zatím vždy skončil ve čtvrtfinále. Zároveň je to klub, který se může pyšnit nejlepší diváckou podporou v celé České republice, alespoň co se týče extraligových klubů. Štíři se s Pantery utkali ve své historii dvakrát. Právě v první lize, kde hned premiérový zápas odehráli na jejich hřišti, a prohráli těsně 3:4. V odvetě na domácí půdě ale byli úspěšnější a zvítězili 9:8 po prodloužení. Vítězný gól tenkrát vstřelil Lukáš Malý po nahrávce Ladislava Šímy. Ačkoli se hrálo již 12. kolo, byl to pro Štíry teprve první zápas před domácím publikem, jelikož ostatní domácí zápasy musely hrát ve vyhnanství v Sezimově Ústí z důvodu obsazenosti sportovní haly. Na tento památný zápas si našlo cestu celkem 183 diváků, překonáme tentokrát toto číslo?

Napsat komentář