Béčko štírů dvakrát suverénně zvítězilo

Posíleni o dva stabilní hráče A-týmu (Farka, Hejplík) vyrazilo mužské béčko poprvé v této sezóně do haly v Sezimově Ústí. Jejich soupeřem byl nejdříve ambiciózní nováček z Lišova a poté stará známá Cosa Nostra. Papírové předpoklady o dvou vítězstvích se tak naplnily a celkové skóre z obou zápasů bylo hodně slušných 31-5. Bodově se hodně výrazně prosadil Venca Hejplík, který získal ze dvou zápasů úctihodných  16 bodů, za 10 gólů a 6 asistencí. David Farka a Martin Doškář přidali každý hodně slušných  10 bodů.

T.J. Sokol Lišov – FBC Štíři Č. Budějovice B 3 : 18  (0:4, 2:8, 1:6)

V prvním utkání narazilo štírské béčko na kluky z Lišova. Tento tým svou  loňskou premiéru v Jihočeském přeboru hned přetavil v postup do vyšší soutěže. I proto štíři pořádně nevěděli, co od tohoto nováčka čekat. Nutno ale dodat, že čekali více. Svou roli sehrál možná i fakt, že Lišov měl v nohách již jedno utkání a naopak štíři byli čerství. Každopádně soupeř od začátku dost málo běhal, což byla voda na mlýn natěšeným štírům a bylo jen  otázkou času, kdy to tam „začne padat“. A také začalo.J V šesté minutě poprvé otevřel skóre Venca Hejplík a začal tak  své parádní představení. Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat, v osmé minutě se trefil po sólu přes půl hřiště kapitán Troják a o dalších 22 vteřin skóroval Farka. První část uzavřel svým druhým gólem, a ne zdaleka posledním, Hejplík. Pepa Macek v bráně štírů neměl skoro žádnou práci, takže v klidu mohl dospat svůj spánkový deficitJ

Druhá třetina začala tam, kde první skončila. Padlo v ní celkem deset branek, z toho 8 do lišovské sítě.  Již na 5-0 zvyšoval Farka, šestým gólem završil svůj první hattrick  Hejplík, na 7-0 upravil zlý loupežník Sarka Farka, který zkompletoval také hattrick. Poté  se asi Pepkovi v bráně štírů zželelo soupeře a pustil mu jeden gól. Následně se opět rozjel  štírský brankostroj a postupně se trefili Štěrbák, zase Hejplík, zase Farka, Malzer a Štěrbák, který svou druhou brankou v zápase stanovil stav zápasu po 2. třetině na pěkných 12-2.

Bylo jasné, že soupeř na zvrat určitě nemá, takže se třetí třetina dohrávala jen z povinnosti, což zvláště některým štírům vůbec nevadilo a dál si zlepšovali své osobní statistiky.J S číslem 10 na zádech rozdával radost George Charvát a přidal již 13.tý gól štírů. Po dalších brankách výborně hrajícího Trojáka  a neúnavného Hejplíka chtěl na sebe asi zase upozornit brankář Macek a při přesilovce hostů komicky promáchl střelu od „modré“ v podobě padajícího listu. Pak už štíři přidali „pouze“ 3 branky.  Asi nejlepší hráč utkání Hejplík zkompletoval svůj druhý hattrick, poté se trefil ve svém prvním utkání za béčko Petr Hynšt a skóre zápasu završil na konečných 18-3 Farka.

Sestava:

Macek – Troják©, Schneedorfer, Malzer, Charvát, Farka, Hejplík, Doškář, Hynšt, Štěrbák, Krupka

11:40

FBC Štíři Č. Budějovice B  –  SK Cosa Nostra 13 : 2  (5:0, 7:1, 1:1)

Ve druhém utkání se sešli soupeři z opačných polovin tabulky a již od prvních minut to bylo znát. Skóre zápasu otevřel ve 3.minutě Martin Doškář, kdy se trefil po pouhých deseti vteřinách přesilové hry. Druhou branku přidal tentýž hráč a dal tak zapomenout na první zapas s Lišovem, kdy byl pouze v roli čtyřnásobného asistenta.  V pohodově hrajícím utkání postupně zvyšovali  „céčkový“  Štěrbák, kapitán štírů Troják a na 5-0 uzavřel první třetinu opět Štěrbák.

Úvod druhé třetiny opanoval  bodově plodný hráč prvního zápasu Venca Hejplík a v rozmezí tří minut vsítil 3 góly, 2x mu asistoval jeho dvorní nahrávač Farka. Poté se do análů zápasu přece jen zapsali i hosté a jejich kapitán Kozel snížil na 8-1, což bylo v této třetině od Cosa Nostry vše. Brankové hody štírů dále navýšil Malzer, Štěrbák, Farka a účet druhé třetiny završil čtvrtým gólem v zápase snajpr Hejplík a stanovil stav po dvou třetinách na krásných 12-1.

Zápas byl po dvou třetinách prakticky rozhodnut, tak se jen čekalo, zda se b-týmu štírů podaří překonat skóre z prvního zápasu. To se nepodařilo. Štíři byli asi výsledkem uspokojeni, takže jejich tempo ve třetí části znatelně opadlo a výsledkem byla druhá branka soupeře v Mackově síti. Účet zápasu zakončil při přesilové hře výborný Doškář a ke svým třem asistencím přidal i třetí branku.