Čtvrtý den soustředění aneb výběh/výšlap na Kraví Horu

Po budíčku, následovala klasická rozcvička. Těla si oba týmy zahřály díky fotbálku.
K snídani hodní trenéři, které už začínají bolet ruce z krájení chleba, který tentokrát namazali sýrem opět od Madety.

Po snídani čekal starší žáky etapový závod na Kraví horu. První etapu, která měla svůj cíl u krásného  dobrovodského kostela. Medvědi a Žíněnky zdolali tuto etapu i díky zkratce přes rozblácenou louku.

Druhá etapa končila pod rozhlednou na Kraví hoře. Kam jako první dorazili Žíněnky. Kde se mladší žáci již kochali výhledem na Novohradské hory.
  Ke kostelu se raději neběželo, třetí etapa tedy začala zhruba v polovině cesty. Jako první vyběhli směr oběd Žíněnky, kluci z tohoto týmu i díky brodění skoro po kolena ve vodě ovládli závod a mohli se radovat ze zisku indicie. Pro ostatní také neexistovali žádné překážky. Třeba ani eletrické ohradníky.
Mladší se cestou  z vrcholu sami rozhodli, že zbaví odpadků okolí Horní Stropnice.

Pro všechny bylo rizoto k obědu odměnou za zdolání hory.

Polední klid opět většina kluků využila k nakupování. Na hráče očividně zapůsobila debata a kolu vyměnili za zdravé potraviny.

Po odpočinku, čekaly mladší  zápasy v hale. Trenéři byli překvapeni kolik energie klukům po dopoledním výšlapu zůstalo. Starší si mezitím mohli vybrat mezi florbalem v trávě nebo fotbalem. Poté se kvalitně protáhli.

K večeři se podával výtečný guláš, který všichni slupli jako malinu.

Po večeři následovala večerní odpočinková hra. Hráči tentokrát nepotřebovali fyzickou sílu, ale zapojili svoje mozkové závity. Otázky z florbalového prostředí nejlépe zvládli a indicii získali, z mladších Los koulos, ze starších Rosomáci.
V odpovědích padlo i pár perliček. Třebaže jedna z florbalových značek je kickzone, někdo se snažil trenéry dokonce přesvědčit, že signál nesportovní chování znamená „nevím co s tebou“.

Druhá večeře, při které se sledoval druhý poločas zápasu Belgie s Japonskem, přišla vhod.