Daniel Placer: Elévové jsou moje srdcovka

Blíží se konec ročníku a s tím jsou tady další posezonní hodnocení. Tentokrát je u rozhovoru dlouholetý trenér elévů Daniel Placer.

Ahoj Dane, sezona se nám blíží ke svému konci a já bych na tebe měl pár otázek, ta první je, jak bys celkově zhodnotil celý uplynulý ročník?
Pro nás je sezóna stále neukončena. Čeká nás poslední ligový turnaj a poté i několik zajímavých turnajů i mimo náš region. Pokud mám tedy hodnotit zatím probíhající sezónu, tak nemůžu být nespokojen. Po covidové pauze se nám daří přivádět do klubu nové tváře a hráčská základna elévů se nám opět rozrůstá. Dařilo se nám průběhu sezóny rozšiřovat tréninkovou skupinu A o další šikovné kluky, kteří si o přesun řekli svou prací na tréninku.

Další otázkou je, jak jsi spokojený případně nespokojený s tím, jak děti pracovaly v tréninku, případně jestli jste se už na něco speciálního zaměřovali.
Pokud budu hodnotit skupinu A, tak mohu hráče pochválit. Je vidět, že většina kluků si své přítomnosti ve skupině A váží a přistupují k tréninku s pozitivním a poctivým přístupem. I ve skupině B se najdou hráči co tréninky odmakají naplno, ale jsou tu i hráči, kteří to mají spíše jako doplňkový sport. Ale naším úkolem je, aby se pro ně florbal stal sportem číslo 1. Jinak naší prioritou v tréninku je , aby hráč plně ovládal míček, hodně se zaměřujeme na přihrávky a střelu tahem. Samozřejmě florbal je o běhání a rychlých změnách směru běhu, takže máme v tréninku různá cvičení na zlepšování pohybové činnosti.

Vidíš na týmu nějaký pokrok od začátku sezony?
Vidím a jsem za to rád. Někteří kluci za sezónu neskutečně herně vyrostli. Co mne, ale těší nejvíce, že se vytvořila mezi kluky výborná parta. Nikdo si nehraje na hvězdu, ale všichni táhnou za jeden provaz, což je v týmovém sportu zásadní.

Budeš u elévů pokračovat i příští ročník?
Ano, budu. Elévové jsou moje srdcovka. Se mnou zůstanou u kategorie i někteří současní trenéři a máme rozjednané i nové trenérské posily. Chtěl bych strašně moc poděkovat všem trenérským kolegům, kteří v letošní sezóně u kategorie elévů odvedli spoustu práce. A děkuji i rodičům za to, že své ratolesti podporují a vedou ke sportu.

Máte nějaký letní program?
V létě nás čeká již tradiční soustředění v Horní Stropnici. Na tuto akci se těším vždy celý rok. Bude to zase pět dní nejen o florbale. Už teď intenzivně připravujeme program a kdo se ještě nepřihlásil, má dodatečně ještě šanci. V srpnu proběhnou oblíbené příměstské sportovní kempy. A pak už hurá do nové sezóny.