Dorostenci A přivezli z Milevska 4 body

Dorost opět vyrazil do Milevska. Tentokrát se utkal s FBC DOŠWICH MILEVSKO a s brněnskými
TROOPERS. Opět máme problémy se sestavou a tak s námi jedou na zkušenou dva starší žáci. První
zápas hrajeme proti Milevsku. V první třetině branka nepadla. Hrál se opatrný florbal, kdy ani jedno
mužstvo nechtělo udělat chybu. Od druhé třetiny má hra daleko větší spád a tempo. Naštěstí se
ujímáme vedení a postupně ho navyšujeme až na 3:0. Bohužel se nám vedení nepovedlo udržet do
třetí třetiny a soupeř snižuje na 3:1. Ve třetí třetině se pokračuje v nastoleném tempu. My bohužel
trefujeme buď domácího brankáře, nebo brankovou konstrukci. Domácí naopak dvakrát trefují
šibenici a vyrovnávají na konečných 3:3. Jdeme na nájezdy. Musíme uznat, že na nájezdy bylo
Milevsko lepší a nakonec vyhrává 4:3 PN.
Ve druhém zápase vyzýváme brněnské Troopers. Pro nás absolutně nový soupeř. Trošku jsme si ho
prohlédli na minulém turnaji, kdy hrál proti Třebíči. Naštěstí kluci se plně koncentrují a chtějí odčinit
nešťastnou ranní prohru. Hned od začátku jedeme na plné obrátky a v 1. minutě se ujímáme vedení
1:0. Ve druhé třetině přidáváme další branku a vedeme 2:0. Troopers na začátku třetí třetiny snižují,
ale my opět odskakujeme na rozdíl dvou branek. Následně si soupeř bere Time-out. Naše obrana
hraje pozorně a soupeři toho moc nedovoluje. Najednou do zápasu vstoupí nečekaně rozhodčí.
Našeho nejmenšího hráče povalí na zem kluk o dvě hlavy větší a dvacet kilo těžší, ale rozhodčí
nechává hru hrát. Soupeř v tu dobu už hraje v šesti a my z tohoto přešlapu dostáváme snižující
branku na 3:2. Okamžitě si bereme Time-out a kluky uklidňujeme, že se nic neděje. Soupeř následně
opět hraje v 6. My hrajeme aktivně a nakonec si soupeř vstřelí vlastní branku. Vyhráváme 4:2.
Dnes už víme, že díky 4 bodům z víkendu postupujeme do druhého výkonnostního koše a čekají nás
minimálně dvě cesty do Brynclu.

Hodnocení trenérů Martina Vašíčka a Pavla Kouby: „Děkujeme klukům za předvedenou hru a obětavost v obou zápasech. Někteří kluci nám zamotali
hlavu, na jakých postech budou hrát příště, neboť v nových pozicích podali velmi dobrý výkon. Nutno
dodat, že ani starší žáci se neztratili. Ještě jednou díky borci a hurá do Brynclu.“