Dorostenci bez play-off

Dorostenci vyjeli v sobotu 21. února bojovat do Sezimova Ústí o důležité body potřebné k udržení naděje na postup do play-off. Bohužel se vrátili s prázdnou a tak si ani na čtvrtý pokus, co hrají nejvyšší dorosteneckou soutěž v republice, do play-off nepodívají.

Peaksport Litomyšl : FBC AKCB Štíři Č. Budějovice 8:2 (1:2, 3:0, 4:0)

Vedoucí tým tabulky Štíry v úvodu podcenil, takže v čase 0:22 svítilo na ukazateli skóre 0:2, když se po Matějčkových přihrávkách trefili Caha (čas 0:03!!) a Malát. Do konce třetiny se jednou trefil soupeř, ale Štíři i díky několika výborným zákrokům brankáře Vališe udrželi vedení. I ve druhé třetině pokračoval nápor Litomyšle ale i Štíři se snažili o aktivní hru, své šance však neproměnili, takže po druhé třetině byl stav 4:2. Ve třetí třetině se již projevila převaha soupeře naplno. Za zmínku ještě stojí chycené trestné střílení brankářem Vališem.

FBC AKCB Štíři Č. Budějovice : FBŠ Jihlava 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Soupeřova taktika byla jasná, přijel jen se sedmi hráči do pole tak se snažil pečlivě bránit a vyrážet do brejků tato taktika mu dokonale vycházela i díky tomu, že nám vpředu chyběl pohyb a nebyli jsme ochotní se vracet dozadu. Většinu našich střel zblokovali jihlavští hráči, co prošlo, pochytal jejich výborný brankář.  Na druhé straně zaslouží absolutorium brankář Procházka, který zlikvidoval za celý zápas možná 10 jihlavských samostatných nájezdů, takže jen díky němu nenabylo skóre ještě hrozivější podoby. První gól vstřelili Štíři až čtyři minuty před koncem po spolupráci Vodičky a zakončujícího Šulisty, při následné power-play Štírů se jihlavští hráči trefili do prázdné branky počtvrté a ještě v poslední minutě uzavřel skóre zápasu Malát.

Hodnocení trenéra Jiřího Čížka: „V prvním zápase jsme dvě třetiny předvedli vcelku solidní výkon. Ale ve druhém zápase byl výkon naprosto tragický. A neomlouvá ani to, že nám chybělo kvůli jarním prázdninám několik hráčů.“

Sestava Štírů: Vališ, Procházka – Pražák, Podlaha, Zeman, Caha, Máček, Matějček, Malát, Šulista, Wunsch, Schreib, Vacek, Vodička, Drobiš.

Napsat komentář