Ženy drží druhé místo

V sobotu 28. 2. 2015 odehrály štírské ženy domácí turnaj ve sportovní hale v Českých Budějovicích. Na programu byl šlágr kola proti SK Jihlava, druhým soupeřem jim byly florbalistky ze Světlé nad Sázavou. I přes dramatickou bitvu si z těchto zápasů Štírky připsaly do tabulky pouze 3 body.

FBC Štíři České Budějovice – SK Jihlava 2:3

Na tento zápas se Štírky dlouho připravovaly. Soupeřkám z Vysočiny chtěly oplatit porážku z podzimní části sezóny a věřily, že by se jim to tentokrát mohlo povést. První třetina začala opatrně a oba týmy dobře bránily. Hezké zákroky předváděly i gólmanky. Skóre zápasu otevřela ve 12. minutě Jihlava a do druhé třetiny tak šly budějovické hráčky s jednogólovou ztrátou, ale s výhodou přesilové hry. A tu po 39 vteřinách využily, když střelu Jedličkové tečovala do branky Janošťáková P. Ve třetí minutě se ale opět prosadila Jihlava a skóre už se do konce třetiny neměnilo. Třetí třetina měla rozhodnout. Štírské hráčky bojovaly a chtěly využít chyb, které pramenily z únavy soupeřek, kterých bylo na střídačce méně. To se podařilo v 8. minutě, když se ze standardky prosadila Zahradníková po přiťuknutí Jedličkové a bylo vyrovnáno. Zápas poté zdramatizovalo zbytečné vyloučení Polívkové za vzdálenost, ale Štírky bravurně oslabení ubránily. Dvě a půl minuty před koncem ale vypustila souboj s jihlavskou útočnicí Tichá a Bartoníčková v bráně neměla šanci. Další branku už se Štírkám vstřelit nepodařilo. Budějovické hráčky tak utrpěly druhou porážku v této sezóně.

Sestava: Bartoníčková – Pohlová, Trendová, Zahradníková, Linhartová – Jedličková, Krulišová, Zadinová, Janošťáková L., Tibitanclová, Polívková, Moricová, Janošťáková P., Tichá.

FBC Štíři České Budějovice – Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou  10:0

V zápase Štírky versus Světlá se čekala jasná výhra domácích. Trenér předpokládal, že v každé třetině vstřelí Štírky tak 3-4 góly. A hráčky se těmito pokyny řídily celý zápas. Hráčky Světlé neměly nejmenší šanci. Během první třetiny šla na branku Štírek pouze jedna střela. Naopak gólmanka Světlé si slušně zachytala. Po 14. vteřinách zápasu byla faulována domácí Jedličková, ale ta trestné střílení neproměnila a první gól tak padl až v 8. minutě. Po Moricové proměnila svou šanci ještě Janošťáková L. a Jedličková a stav 3:0 po první třetině byl pro trenéra uspokojivý. Ve druhé třetině nejprve střelou z půlky rozvlnila síťku branky Světlé Pohlová, kterou opět následovala Janošťáková L. a Jedličková. Stav 6:0 po dvou třetinách byl opět podle plánu. Ve třetí třetině pak nejprve navýšila skóre gólem zpoza brány Krulišová a další tři góly přidala Janošťáková L.. Frustrované hráčky Světlé se zmohly jen na fauly a nadávky a i díky tomu vychytala brankářka Lacinová další čisté konto. Díky vítězství 10:0 si tak do tabulky připsaly 3 body a drží druhou příčku s náskokem 2 bodů před Táborem. Do dalších turnajů je třeba zlepšit střelbu. Střely totiž mnohdy zbytečně končí mimo bránu.

Sestava: Lacinová – Pohlová, Trendová, Zahradníková, Linhartová – Jedličková, Krulišová, Janošťáková P., Janošťáková L., Polívková, Tichá, Moricová.

Další turnaj odehrají Štírky 8. 3. 2015 ve Strakonicích. Čekají je tam 2 nepříjemní soupeři – Písek a Tábor. Další zaváhání však nechtějí dopustit.

Napsat komentář