Elévové hráli v Milevsku

V neděli 1. 3. 2015 se po delší odmlce odehrál turnaj ČFbU kategorie elévů. Náš klub vyslal do boje na palubovku Sportovní haly v Milevsku dvě družstva s označením Štíři A a Štíři B. Tyto družstva mělo na starost trenérské duo Dan Placer – Ondra Havelka, kterým štírští svěřenci svým výkonem přidělali pár vrásek.

Tým Štíři A nastoupil v základní skupině proti týmu Došwich Milevsko, Písek Lišáci a Písek Draci.

Bohužel ve všech zápasech základní skupiny nám utekl začátek utkání, tým inkasoval zbytečné góly a pak vždy dotahoval, což se podařilo dotáhnout do vítězného konce jen v utkání proti píseckým Lišákům.

Tým Štíři B odehrál v tříčlenné skupině zápasy proti týmu Písek Žraloci a United Č. Budějovice.

Utkání měla podobný průběh jako při utkáních týmu Štíři A, s tím rozdílem, že hráče zradila koncovka a bohužel tým Štíři B oba zápasy prohrál.

Společným znakem v zápasech obou našich týmů byl špatný pohyb hráčů, hráči neběhali, navíc někteří hráči řeší věci, které stejně neovlivní, jako například verdikty rozhodčích, které mimochodem podali velmi slušný výkon, nebo se diví, když dostanou pokyn, že mají jít ze hřiště a střídat. Všechny tyto věci, když se sečtou, tak nemůžou vést k nějakému dobrému výsledku.

Po předvedených výkonech v základních skupinách se obě naše družstva dostala do nadstavbové části, kde bojovala ve skupině o 5. – 7. místo.

Po důrazné domluvě obou trenérů před posledním zápasem, které svedlo dohromady obě naše štírská družstva, si hráči konečně dali říct a ve štírském derby zápase předvedli, že florbal umí, což potvrdili i zlepšeným pohybem, přihrávkami a nakonec i góly, kterých padlo v tomto utkání celkem osm.

Na závěr je třeba zmínit výbornou organizaci turnaje, dobré občerstvení a zázemí turnaje.

Sestavy štírských týmů:

Štíři A: Cuřín, Matys, Šrámek, Merta O., Calta, Merta J., Koudelka, Michálek, Majer, Kříž, Křivský

Štíři B: Jůda R., Zub, Jůda J., Kuba, Nejedlý, Fišer, Starčevský, Macura, Dvořák, Kurýl

Komentář trenéra D.Placera: „Turnaj by se dal zhodnotit dvěma slovy – špatný pohyb, hráči neběhali, čehož soupeři hojně využívali. Přitom naši hráči florbal umějí, ale musí změnit přístup k utkáním. Za pochvalu stojí štírské derby, kde hráči ukázali, že v nich něco je a taky bych pochválil nováčky v týmu a všechny brankáře, kteří zasáhli do hry.“

Autor: Daniel Placer

Napsat komentář