Dorostenci přivezli šest bodů

V dalším kole zavítali dorostenci do Bystřice nad Pernštejnem, kde na začátku sezóny odehráli dvě dobrá utkání a přivezli si šest bodů. I tentokrát se jim na místní palubovce dařilo, poradili si jak s dotírající Třebíčí, tak s posledním týmem tabulky domácí Bystřicí.

Několik dní před zápasem se spekulovalo o návratu Šimona Pereka zpět do útočné lajny po boku Davida Cahy. Tito dva si v minulých letech dobře rozuměli, dokázali si na hřišti vyhovět a vstřelit mnoho důležitých branek. Otázka byla, zda se jim bude dařit i nyní? Do obou zápasů se nebál trenér Lukáš Malý protočit sestavou, a tak se poprvé v sezoně objevili oba „štírští žolíci“ vedle sebe v lajně.

FBC AKCB Štíři České Budějovice – Snipers Třebíč 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Štíři vstoupili do utkání po dlouhé cestě, ale na jejich výkonu to nebylo téměř znát. Hned od začátku si vytvářeli šance a nepouštěli soupeře před svou svatyni. Občasné chyby v obraně s klidem vyřešili a mohli tak přemýšlet do útoku. První branku si připsal v šesté minutě Perek, nahrával kdo jiný než Caha. O necelé čtyři minuty se toto duo prosadilo znovu. Další zápis na střelecké listině si připsal Perek. Velký podíl na jeho gólu měl opět Caha, který mu asistoval. Štíři dále ovládali a kontrolovali hru. Do konce první třetiny už ale gól nepřidali a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

Druhá třetina začala podobně jako ta první, akorát se Štírům nedařilo přidat další branky, které by jim umožnily celý zápas v poklidu dohrát. Po několika zmařených šancích se ale mohli konečně radovat, po střele Hanáka, který byl dnes opravdu produktivní ve střelbě z dálky. Štíři si tak připsali využitou přesilovku a vedli už 3:0. Ve 20. minutě se nechali Štíři zbytečně vyloučit za špatné střídání a na trestnou lavici se musel jít posadit Pražák. Dvouminutové oslabení aktéři na hřišti zvládli a tak se v zápase pokračovalo dále. Třebíč začala více střílet, jelikož štírská obrana nebyla tak kompaktní, jako tomu bylo na začátku zápasu. Na konci 24. minuty se dočkala Třebíč snížení na 1:3. Na začátku jsme hovořili o útočném duu Caha-Perek. Na hřišti, i z hry obou aktérů bylo vidět, že si s míčkem opravdu rozumí a ačkoli spolu dlouho nehráli, dokázali předvádět nádherné akce. Stejně tomu tak bylo na konci druhé třetiny. Tato akce byla opravdu povedená a dala by se řadit mezi ty nejlepší z uplynulé sezóny. Pětkrát si mezi sebou vyměnili míček a Caha pak neměl problém zakončovat do odkryté klece. Stav 4:1 vydržel do konce druhé třetiny.

Třetí třetina byla ze strany domácích (v tomto zápase to byli Štíři) spíše ospalá.  V útoku neproměňovali šance a nakonec i jednou inkasovali. Výsledkem 4:2 skončilo i první vystoupení Štírů na bystřické palubovce.

ASK Bystřice nad Pernštejnem – FBC AKCB Štíři České Budějovice 3:12 (1:6, 1:2, 1:4)

Do druhého zápasu vstupovali Štíři jako favorité a předem si řekli, že soupeře za každou cenu nehodlají podcenit. Prokázali to svou hrou na začátku utkání. Uplynuli pouze tři minuty od úvodního vhazování a po střele Wunsche, který se dobře zorientoval na hranici brankoviště, se radovali z vedení 1:0. Vyrovnání přišlo ihned a trochu nešťastně, když si Štíři srazili míček do vlastní brány. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, David Caha přidal dva góly, na které mu tentokrát přihrával Perek. Postupně Štíři navyšovali skóre vstřelených gólů, které se zastavilo na čísle 6. Góly přidali Malát, Podlaha a Hanák. Hrozivým skórem pro domácí skončila první třetina, kterou Štíři ovládli 6:1.

Druhou třetinu Štíři polevili, jako kdyby si šetřili síly na zbytek zápasu. Odpočinek nebyl na místě a další střely zasypávaly soupeřovu branku. Ten se nechal pak dvakrát po sobě vyloučit. První přesilovku přežil bez úhony, ale druhou už se podařilo Štírům využít. První gól za dorostenecký tým si připsal mladík Daniel Drobiš, který míček uklidil do prázdné branky. Bystřice snížila na 2:7, následné vhazování Caha využil ve svůj prospěch a po individuální akci skóroval.  Druhou část se už nic nestalo kromě řady vyloučení, a tak Štíři mohli dohrávat zbytek zápasu s klidnou hlavou.

Štíři ve třetí třetině dále ničili svého soupeře a přidávali další branky. Stejně jako na začátku zápasu, tak i v druhé minutě třetí třetiny se prosadil Wunsch. O další dvě branky se postaral Perek, který po nahrávkách Cahy neměl problém zakončit do odkryté svatyně. Do konce zápasu se podařilo domácím ještě jednou skórovat, ale jejich radost ukončil další a poslední „smrtící“ ranou Hanák. Štíři zvítězili jednoznačně 12:3.

Mluvili jsme hlavně o duu Caha- Perek, které si v obou utkáních vedlo dobře. Ale nutno pochválit celý tým od brankáře Jana Procházky po útočníky a trenéry. Protože jenom s týmem se dá vyhrávat. Výborný zápas odehráli obránci Drobiš, Hanák, Podlaha, Pražák, Schreib a Vácha, kteří zastavovali veškeré soupeřovy útoky. Do útoku Štíři vyslali dvě dobře hrající lajny v podobě: Malát, Matějček, Wunsch a Šefrna, Perek, Caha. Celý tým se zasloužil o důležitých šest bodů, které Štírům pomůžou v tabulce.

(vs)

Napsat komentář