Áčko doma porazilo Kadaň 7:3

Třetí domácí výhru v řadě zaznamenali českobudějovičtí florbalisté o uplynulém víkendu. Štíři v sobotu na své palubovce hostili Kadaň, která před třináctým kolem Národní ligy figurovala na osmém místě. Po výhře 7:3 se Jihočeši opět vrátili na třetí příčku tabulky.

Díky juniorskému zápasu, který skončil v půl druhé odpoledne v Domažlicích, vyškrtli rozhodčí kvůli pozdnímu příjezdu k zápasu ze zápisu hned pět hráčů z kadaňské sestavy v čele s nejproduktivnějším hráčem Katů Štěrbou. Hned od začátku se početní výhoda Štírů projevila. První třetina patřila jednoznačně domácím florbalistům, kteří hostujícímu Kroupovi nedali odpočinout. Ten v prvním dějství inkasoval hned dvakrát. Nejdříve se v deváté minutě prosadil kapitán Štírů Tomšíček, následně ho napodobil střelec Malý, který zužitkoval přihrávku Měřičky – 2:0.

Do druhé části vstoupili domácí opět tlakem a drželi Kadaň na své obrané polovině. Střely Malého a Měřičky, v úvodu druhé dvacetiminutovky, však Kroupa zneškodnil, a tak se na další branku čekalo až do 29. minuty, kdy po individuální akci Staňka přidal Malý svou druhou branku. Hosté odpověděli až ve 32. minutě, když se prosadil Žemlička a vrátil tak hosty do zápasu. O dvě minuty později Kadaň vyrovnala. Nekoncentraci domácích potrestal hned dvěma brankami hostující Ondlas – 3:3. To bylo však ze strany hostů vše. Jihočeši přidali do konce prostřední části ještě dvě branky. Ve 36. minutě dorazil Tomšíčkovu střelu Měřička a o dvě minuty později Stejskal dopravil skákavý balónek za Kroupu. Na začátku závěrečného dějství měli hosté několik slibných šancí, ale všechny zneškodnil domácí brankář Kunst. Štíři pokračovali v tlaku před hostujícím Kroupou. Po neúspěšných střelách českobudějovických obránců se prosadil ve 45. minutě Melíšek. Kati občas vystrčili zuby nebezpečným protiútokem, ale vždy ztroskotali na Kunstovi. Definitivní tečku za utkáním udělal domácí Froněk, který dostal hodně prostoru před Kroupou a pohodlně dorazil.

Napsat komentář