Dorostenky tentokrát body nepřivezly

O uplynulém víkendu se dorostenky vydaly do Ledče nad Sázavou. Zde se utkaly se Soběslaví a Táborem.

FBC Štíři ČB – SK Domeček DDM Banes Soběslav 1:3

První třetinu začaly Štírky s nadšením a po chvilce se prosazuje krásnou střelou Procházková po asistenci Malátové. Neutekly ani dvě minuty a po chybě v rozehrávce, Soběslav vyrovnala. Do konce třetiny se Štírky snažili o kombinaci proti zarputile bojujícímu soupeři ale i přes náznaky šancí to branky ani na jedné straně nepřineslo.

Ve druhé třetině začali Štírky lépe kombinovat a využívat podivného rozestavení soupeře, který útočil jen ve třech hráčkách a zbylé dvě hráčky po celé utkání stály jen u své branky a hlídaly „asi vzduch“ J. V samostatném úniku se ocitla Procházková, která však uspěchala střelu a místo nájezdu na brankářku a oslavy gólu jen zaskočila rozhodčího střelou z poloviny hřiště, která mu letěla těsně vedle hlavy. V další šanci se opět po krásné kombinaci dvojce Hrubá Procházková objevila první jmenovaná. Ale opět místo chladnokrevného diváci viděli jen uspěchanou střelu mimo branku. Toto se opakovalo asi pětkrát, což gól sice neneslo ale drželo Soběslav dostatečně daleko od naší branky. Vše ale vzalo úplně jiný konec. Odskočený míček od naší hokejky za naší brankou při rozehrávce. Odskočený tak nešťastně, že sotva se dokutálel k hráčce Soběslavi, která nepochopitelně stála před naší brankou a zmateně hledala, koho má vlastně bránit. Ta použila „máchací reflex“ a míček odpálila z metru do naší branky. Brankářka Štírek Faltusová jen nevěřícně sledovalo trajektorii odskoku míčku a poté jeho let do branky. Od této chvíle Soběslav přidala na důrazu a bojovnosti. Plně využívala svých výškových a silových parametrů a Štírky se s touto hrou nevypořádali až do konce třetiny.

Ve třetí třetině byl obrázek hry prakticky stejný jako závěr prostřední části. Štírky se snažily útočit, ale přes silné soupeřky se nedokázaly prosadit k nějaké kloudné akci, která by přinesla vyrovnání. Naopak Soběslav využila své euforie a vstřelila v závěru 3. branku.

Sestava: Faltusová,- Malátová, Schreibová, Zvoňárová, Holmanová – Hrubá, Procházková, Řezníčková – Dvořáková, Marinková, Plánská.

Komentář trenéra Novotného: „Vysoké a statné soupeřky, které hlavně brání a my přijedeme bez vyšších útočnic Dvořákové D. s Jakubcovou a do branky musí náš „stroj na góly“ Faltusová, jelikož chyběl i náš nový brankářský objev – Mlezivová. Pak víme, že moc gólů nedáme a ve finále rozhodli 3 hloupé chyby, když my máme míček na hokejce a soupeř nás nijak výrazně nenapadá. Škoda, že tento zápas nevyšel ani Holmanové.

FBC Štíři ČB – FBK Tábor  2:5

V druhém utkání nás čekal výrazně silnější soupeř, který ale chtěl hrát florbal, proto jsme věřili, že bychom mohli v tomto utkání překvapit jako před týdnem s juniorkami. Zároveň gólově neúspěšné útočnice Hrubá a Procházková se přesunuli do obran a do útoku se navrátila kanonýrka Holmanová s Malátovou.

V šesté minutě padl gól do štírské branky a to po asi 35 dorážkách a neskutečném tlaku táborských hráček. Po zbytek třetiny si musela brankářka Faltusová připadat jako na brankářském tréninku. Naštěstí však Tábor v této třetině již další branku nepřidal.

Ve druhé třetině jsme mírně změnili sestavu a náš útok složený ze starších žákyň čelil elitnímu Táborskému útoku v čele s Terkou, kterou všichni dobře známe z letošních Prague games, na kterých naše holky posílila. Odolávali statečně ale jen do 4. Minuty, kdy opět Tábor po velkém závaru a asi 55. dorážce nakonec míček do branky dotlačil. Byl to však poslední gól, který v této třetině vstřelil a pomalu se začínali osmělovat i Štírky. Vše načala krásným cloněním před táborskou brankou Malátová. No a bídná střela Hrubé byla v sítí k údivu samotné autorky střely. A to nebylo vše. V zápětí Štírky předvedli akci jak z florbalové učebnice. Holmanová se uvolnila u mantinelu na polovině hřiště. Křížně našla osamocenou Řezníčkovou, která nezmatkovala. Zpracovala si v klidu míček a krásnou střelou tahem protáhla brankářku Tábora. Ta sice míček na hraně sebeobětování vyrazila ale přímo před dobíhající Malátovou, která neskutečným lobem do pravé šibenice nedala rozhozené brankářce z předešlé střely sebemenší šanci. Do konce třetiny ještě několikráte pozlobila Táborskou obranu Holmanová ale ani samostatný únik na brankářku neproměnila. Tábor zase předvedl dlouhý zámek ale naše starší žákyně i díky bravurní Faltusové vydrželi. Konec třetiny stav 2:2.

Ve třetí třetině se hrálo tak, jak se skončilo v té prostřední. Tábor vždy zatlačil lajnu našich starších žákyň. Lajna našich dorostenek zase kombinačně přehrávala slabší lajnu Tábora. Nakonec vše mělo podobně smutné rozuzlení jako předchozí utkání. Opět individuální chyba při rozehrávce před naší brankou a laciný gól pro soupeře. Poté Štírky přidali navrch špatné střídání, kdy na povel „střídáme po jedné“, přiběhl na střídačku chumel Štírek. Toho soupeř k údivu některých Štírek využil a Faltusová byla vykoupána krásným nájezdem. V závěru se Štírky snažili napadat ale byla to marná snaha. Branku ani střely to moc nepřineslo. Jen z dalšího protiútoku upravily táborské hráčky na konečných 2:5.

Sestava:Faltusová,- Hrubá, Procházková, Schreibová, Dvořáková – Holmanová, Malátová Řezníčková – Zvoňárová, Marinková, Plánská.

Komentář trenéra Novotného: „Kvalita byla na straně soupeře a to i díky absencím klíčových obránkyň Kupské a Tušlové. Mladší holky však ukázali, že rozdíl už není tak veliký, jako na začátku sezony, jen nesmíme dělat hloupé individuelní chyby. Uvidíme, zda má slova potvrdí další dvě vzájemná utkání, která nás čekají po Vánocích. Rád bych zmínil větu, co mi po utkání řekl náš pan řidič David: „Dokud tě poslouchají a plní co mají, tak hrají hezky….“ Uvidíme, zda se i toto příště zlepší.“

Napsat komentář