Dorostenky dál drží 3.místo

V neděli 2.2.2020 nastoupily dorostenky proti SK a Fbš Jihlava. V prvním zápase dne je čekala SK Jihlava od 9,00 hod. Mladé Štírky vstoupily do zápasu ideálně, když hned v první minutě zafungovala kombinace mezi Maky a Čihy a druhá jmenovaná vstřelila gól 1:0. Poté Štírky lehce usnuly na vavřínech, i přesto že pár šancí si vypracovaly, tak z dalších dvou gólů se radovala SK Jihlava 1:2. Do druhé třetiny vstoupily Štírky opět gólově hned v první minutě, z obrany od Jany Dřevové dostala nahrávku Denča Čiháková 2:2. V šestnácté minutě si proběhla celé hřiště Terka Procházková a neomylně zavěsila pod víko jihlavské branky 3:2. O minutu později se po nahrávce Maky Míchalové z pravé strany od mantinelu trefila Máša Jozová 4:2 a třetinu ukončila pokřtěním své nové hokejky Maky Míchalová po nahrávce Denči Čihákové 5:2.
Čihy minutu před koncem třetiny obdržela dvouminutový trest za vrážení, které Štírky bez problémů ubránily. Třetí třetinu začala lépe Jihlava, když vstřelily gól po samostatném úniku jejich obránce 5:3. Ve třicáté páté minutě se po nahrávce Natky Práškové trefila Máša Jozová 6:3. O dvacet vteřin později odpověděla Jihlava hned golem 6:4. Žádné drama, ale nepřipustilo duo Maky a Čihy, když se po krásné kombinaci do odkryté branky trefila první jmenovaná a uzavřela tím skóre zápasu na 7:4.
Do druhého zápasu nastoupily Štírky proti FBŠ Jihlava se kterým bojují o druhou příčku v tabulce. Od začátku zápasu byla Jihlava lepším týmem, byla vidět větší sehranost a jistota na hokejkách. V první třetině dostaly mladé Štírky dva góly, druhá se odehrávala ve stejném scénáři. Do třetí třetiny vstupovaly Štírky se čtyřgólovým mankem, ale Jihlavě nic zadarmo nedaly. Nutno říct, že soupeřky měly po celý zápas více ze hry. Tři vteřiny před koncem se Štírky konečně prosadily, když Denča Čiháková prokličkovala celé hřiště a upravila alespoň kosmeticky výsledek na 1:4.

Komentář trenérky Elišky Tibitanclové: „Dnes jsme nastoupily v lehce oslabené sestavě kdy nám chyběly tři hráčky, které bohužel kvůli nemoci nemohly hrát. I přesto jsme zvítězily důležitý zápas proti SK Jihlava. Svou premiéru v dorosteneckém dresu zažily a výborně se do sestavy zapracovaly tři starší žákyně Vanesa Dandová, Natka Prášková a Eliška Kadlecová. Zápas proti FBŠ ukázal, že na sobě musíme dál pracovat a zlepšovat se v přechodové fázi do útoku a proměňování šancí. Jinak chci holkám moc poděkovat, většina hrála s lehkým nachlazením, nebo krátce po nemoci, i přesto nechaly na hřišti vše. Výborný zápas proti FBŠ odchytala Verča Šedivá, která podržela důležitými zákroky. Nadstandardní výkony v obou zápasech odvedly Maky Míchalová, Jana Dřevová a Petra Skříšovská. Tričko pro nejužitečnější hráčku turnaje dostala Denča Čiháková, která oba dva zápasy patřila k nejlepším, jak v útočné, tak v obranné fázi.“