Ženy mají za sebou dva turnaje v jednom týdnu

První odehrály v neděli 26.1. v domácí hale V SH České Budějovice. Na tento turnaj se holky díky doléčeným zraněním dostavily v silné sestavě. Hrály proti dvěma týmům ze dna tabulky. Holkám se oba zápasy střelecky dařilo a hra byla v jejich režii. Na střídačce panovala skvělá nálada a celý turnaj se celý vydařil dle představ trenérů. Je vidět, že když se sejdeme v plné sestavě, umíme hrát pěkný florbal. Po výsledcích 9:1 proti Soběslavi a 8:2 proti Týnu nad Vltavou brali zasloužených šest bodů.

Za to druhý turnaj, který se konal 1.2. v malé za mě až nevyhovující hale v Hluboké nad Vltavou, byl jako návrat do letošních zajetých kolejí. Z důvodu chřipkové epidemie jsme turnaj odehráli v devíti hráčkách do pole, a to i s přispěním hrající brankářky Anežky Dudáčkové. Bohužel v zápasech proti silným soupeřům to bylo rozhodující. První zápas proti FA České Budějovice byl podle očekávání dost tvrdý. Velké díky patří rozhodčím Patriku Plochovi a Václavu Paletářovi, kteří netolerovali tvrdou hru soupeře, což na hale, kde jsou mantinely přiraženy ke zdi, sloupům a žebřinám je velice důležité. Ve třetí třetině za stavu 3:3 po nezaviněném střetu se soupeřkou si Lenka Borovková přivodila otřes mozku a zápas pro ni skončil odjezdem do nemocnice. Tato situace děvčata v závěru hodně rozhodila, a dobře rozehraný zápas ztratily poměrem 3:5. Do druhého zápasu proti Jihlavě přijela doplnit oslabený tým Eva Stehlíková, která doléčovala chřipku, avšak ani její pomoc nestačila. Hra byla vyrovnaná a ztráta přišla až v posledních osmi minutách, kdy jsme už se soupeřem nestíhali a obdrželi tři branky. Tak jsme i druhý zápas dne prohráli 3:6.