Áčko padlo s Jaroměří

V rámci 23. kola 1. ligy zavítal na českobudějovickou palubovku nováček soutěže z Jaroměře.
První minuty byly v režii hostujícího celku, ale už ve 3. minutě hry využil Radek Hanák rychlého protiútoku a otevřel skóre zápasu.  Poté dvakrát zaúřadovalo dou Hanáků a Štíři vedli 3:0. V 11. minutě dokonce zkompletoval Tomáš Hanák hattrick! Macek po několika zneškodněných pokusech poprvé inkasoval ve 14. minutě. Poté hráli domácí dvě oslabení krátce po sobě. První přečkali bez újmy, z druhého inkasovali.
Ve 4. minutě prostřední části snížila Jaroměř na rozdíl jediné branky, následovalo další vyloučení na štírské straně, které gól nepřineslo. Po několika dobrých pokusech domácích, udeřili ve 29. minutě dvěma góly hosté a  strhli vedení na svoji stranu. Krátce po polovině hry vrátil Štíry do hry přesnou střelou ze standartní situace Řezník. Dvě minuty před sirénou vrátil domácím vedení Měřička.
Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté a po zásluze ve 44. minutě srovnali a o minutu později znovu otočili. Štírům vrátili vedení Hanáci, nejdříve se prosadil Tomáš a poté Radek. Štíři vedení drželi pouze 20 vteřin. Ve 48. minutě tedy svítil na tabuli vyrovnaný stav 8:8. V 53. přišel zlomový okamžik zápasu, po faulu v rohu byli opět vyloučení domácí. Jaroměř čtvrtou přesilovou hru využila a 6 minut před koncem šla do vedení. Závěrečný štírský nápor toužený gól nepřinesl a tak tři body putují do Jaroměře.  
Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „Měli jsme fantastický vstup do zápasu, využili jsem první čtyři brejkové situace. Nicméně soupeř měl spoustu šancí. Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Rozhodující momenty přišly v poslední části. Inkasovali jsme dva slepené góly zpoza brány. Po našem obratu na 8:7 jsme špatně rozehráli standartku a soupeř vyrovnal. Rozhodující gól padl v našem oslabení. Byl to bojovný zápas s parametry play-off, bohužel jsme byli o gól horší. “