Dorostenky se představily doma

V neděli se na domácí půdě v českobudějovické sportovní hale předvedly dorostenky. A to ve velkém stylu. Přestože je trápila velká marodka, skvěle se popraly s týmy Sk Jihlava a Sklo Bohemia Světlá n/S.

FBC Štíři vs. Sk Jihlava 5:2

Zápas začal v mírně ustrašeném duchu. Ten  však hned ve druhé minutě zlomila Kája Hrubá svým prvním gólem v tomto zápase. Hned po deseti vteřinách následoval druhý (střelcem opět Hrubá), který zajistil Štírkám dvougólové vedení. Zároveň všem navýšil sebevědomí a chuť dávat góly. Ve druhé třetině padl gól jen jeden a autorkou je Lenka Faltusová. Ta přidala ještě jednu další branku ve třetí třetině, na kterou však Jihlava rychle odpověděla a stihla přidat ještě jeden gól bonusový a skóre tedy bylo 4:2. To bylo nahrávkou pro smeč Káji Hrubé, která v jedenácté minutě zkompletovala svůj první hattrick v týmu dorostenek. K nesmírné radosti z výhry dostaly hráčky i první tři body do ligové tabulky.

Komentář trenérky Peti Janošťákové: „V úvodu sezóny nás trápí pořád velká marodka, a tak jsme do tohoto turnaje nastoupili s týmem složeným převážně ze starších žákyň. Ty mají zkušenosti sice malé, ale chuť zvítězit byla velká. Hned v úvodu utkání se nám podařilo vstřelit dva góly, což holky dost uklidnilo a nebály se hrát. Dvě třetiny vše klapalo, jak mělo. Ve třetí třetině začaly holky trochu bláznit, čehož soupeř využil vstřelením dvou branek. My už jsme si ale náskok nenechaly vzít a radovaly jsme se z letošní první výhry. Velká pochvala patří i Terce Mlezivové a Dádě Marinkové, které trénují pár týdnů a byl to pro ně první zápas v životě.“

FBC Štíří vs. Sklo Bohemia Světlá n/S 3:8

Vstup do tohoto zápasu byl přímo fantastický. Holky se nezalekly silného soupeře a hned ve třetí minutě první třetiny vstřelila gól Maruška Procházková. To soupeře úplně opařilo. V hale bylo hrobové ticho a diváci napjatě sledovali, co se bude dít dál. Světlá se však po nějaké době dokázala vzchopit a obrátila skóre na 1:2. O přestávce před druhou třetinou proběhla velká porada o schopnosti vyhrát zápas a o plnění nebo spíše neplnění úkolů hráček, které si vše vzaly k srdci a do druhé třetiny vkročily pravou nohou. Padl gól na Štírské straně, padl gól i na té druhé. To se opakovalo ještě jednou a stav byl 3:5. Ve třetí třetině bylo cílem vyrovnat, což však bylo zmařeno nepochopitelným vyloučením jedné ze Štírských hráček a následným gólem v oslabení. Poté holkám trochu kleslo sebevědomí a jejich napjatost byla na výkonu hodně znát. Světlá nakonec přidala dvě branky a vyhrála 3:8. I tak ale Štírky podaly skvělý výkon.

Komentář trenérky Peti Janošťákové: „Že bude Světlá těžší soupeř, než Jihlava, jsme věděli a snažili jsme se na to připravit i změnami v  sestavě. Opět se nám podařilo vstřelit branku jako první a Světlá se zdála být zaskočená. Nicméně naše výjezdy z obrany do útoku se ne vždy podařily a platilo pravidlo, nedáš-dostaneš. Holky po každém inkasovaném gólu ztratily motivaci hrát a bylo těžké je opět nastartovat. Ve třetí třetině nás zlomilo podivné vyloučení a také zákrok na naši gólmanku. Neměli jsme co ztratit, více jsme otevřeli hru a inkasovali další dvě branky. Nicméně ale musím holky pochválit za předvedené výkony a věřím, že naše výkony budou čím dál lepší.“

Sestava: Kozáková Pavlína, Dvořáková Anežka, Procházková Marie, Dvořáková Denisa, Jakubcová Štěpánka, Faltusová Lenka, Marinková Daniela, Malátová Nikola, Plánská Gabriela, Schreibová Martina, Hrubá Karolína, Mlezivová Tereza