Dorostenky vstoupily do sezony vítězně

V sobotu 5.10.2019 nastoupily Štírky dorostenky na domácí palubovce v Hrdějovicích k prvním zápasům této sezony. V prvním utkání nastoupily Štírky proti holkám z Pelhřimova. Od první minuty bylo jasné, že půjde o vyrovnaný zápas. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a u Štírské branky zazvonila v první třetině i tyč. I přesto na konci třetiny svítilo skóre 0:0. Do druhé třetiny vstoupily Štírky aktivněji a vypracovaly si několik přečíslení a šancí. Opakovaně Pelhřimovskou branku přestřelily Máša Jozová, Denča Čiháková a Maky Míchalová, která v 32 minutě protrhla střeleckou smůlu a po individuální akci vstřelila první branku Štírek v této sezoně. Do konce zápasu se skóre již nezměnilo, utkání skončilo neflorbalovým výsledkem 1:0 pro Štírky. Skvělý výkon v tomto utkání předvedla hlavně gólmanka Verča Šedivá která svými skvělými zákroky výrazně přispěla k výhře a výborná obrana ve složení Terka Procházková, Peťa Skříšovská a Nikča Fuková.
V druhém zápase čekal domácí hráčky soupeř z Písku. Od úvodního hvizdu měli častěji Štírky míček na hokejkách než jejich soupeřky, ale opět se projevovala střelecká nemohoucnost.  Opakovaně ostřelovali branku Písku Skříšovská, Fuková a Čiháková, jejich střely mířily vysoko nad Píseckou branku. Na začátku 8. minuty Denča Čiháková zamířila svou střelu konečně mezi tyče Písecké branky a otevřela skóre na 1:0. O tři minuty později  ve Štírské brance čarovala Eliška Bártová a vychytala protiútok tři na jednoho. Ve  12. minutě po rychlém protiútoku Štírek se po nahrávce gólmanky Eliška Bártové prosadila Maky Míchalová a upravila skóre na 2:0. Štírky dál držely míček na hokejkách, ale i nadále se trápily v první třetině v koncovce. Do druhé třetiny vstoupily Štírky aktivně a hned ve 2. minutě se před brankou Písku nejlépe zorientovala Terka Kubešová, která po střílené nahrávce Jany Dřevové upravila stav na 3:0. O dvě minuty později předvedli krásnou kombinaci Máša JozováMaky Míchalovou a ta upravila skóre na 4:0. Štírky se nechaly ukolébat stavem utkání a Písecké dorostenky začaly na konci třetiny hrát aktivněji, to se jim vyplatilo a v 11. minutě lovila míček ze Štírské branky poprvé Eliška Bártová. Ve třetí třetině si Štírky Máša Jozová a Terka Kubešová otevřely střelnici, když postupně vstřelily pět golů do sítě soupeřek. Písecké dorostenky už pouze korigovaly výsledek na 10:2.

Komentář trenérky Elišky Tibitanclové: „Do sezony jsme vstoupily dvěma výhrami, to je pro celý náš tým velmi důležité, vzhledem k ambicím, které v této sezoně máme. Předvedená hra, ale nebyla zcela podle našeho očekávání. Provedly jsme výrazné změny v pojetí hry, které se zatím všem hráčkám nepovedlo přenést na hřiště. Ač tomu výsledek neodpovídá, stále máme velký problém se zakončení a situace před brankou soupeře řešíme chybně. Velmi milým překvapení byla předvedená hra starších žákyň nováčků v týmu Lucky Tomandlové a Elišky Bártové. Velkou pochvalu si za tento turnaj zaslouží hlavně obranná dvojice Peťa Skříšovská a Nikča Fuková, pro které byli nominovány na pozice obránců den před zápasem. Obrovskou oporou byli obě gólmanky Verča Šedivá a Eliška Bártová, které předváděly skvělé zákroky. Nejužitečnější hráčkou turnaje jsme zvolily  Terku Procházkovou, která předvedla konstantní výborný jistý výkon v obou zápasech a nejlépe plnila své úkoly jak v obranné tak v útočné fázi hry. Jako odměnu si odnesla putovní tričko Florbal Queen, které si na konci sezony ponechá nejčastěji zvolená hráčka. Dnešní zápasy nám ukázaly, že před sebou máme velký kus cesty a na čem musíme dál pracovat. “