Elévové bojovali u Vajgaru

V neděli 22. 11. 2015 hostil Jindřichův Hradec turnaj ČFbU kategorie elévů. Štírské bojovníky vedli do boje dva vojevůdci Dan Placer a Ondra Havelka, kteří si na soupeře připravili jednoduchou, leč účinnou strategii a to je maximální nasazení, bojovnost, pohyb a kombinační hru.  Tuto strategii postupně prověřili sokové z Jindřichova Hradce, konkrétně tým Bílých a Modrých, dále tým z Meťáku a nakonec borci z Dačic.

V prvním utkání naši elévové opravdu nezklamali. I přes těsnou prohru s domácím Bílým týmem předváděli zodpovědný a bojovný výkon. Ve druhém utkání pokračovali naši borci v nastavené kvalitní hře a soupeře, jímž byl Modrý tým z Hradce, jednoznačně přestříleli a utkání s přehledem vyhráli. V dalším zápase si v první půlce utkání vybrali naše mladé naděje jedinou slabší chvilku v turnaji, nechali si soupeře z Meťáku utéci o tři branky a i když se druhou půlku utkání kluci herně zvedli, tak prohře již zabránit nedokázali.

Poslední zápas, ve kterém nás čekaly Dačice, si už kluci nedovolili žádné zaváhání a po velmi urputném boji, kdy na palubovce haly nechali všechny své síly, dovedli utkání do vítězného konce.

Dvě výhry nakonec stačily na celkové pěkné třetí místo, ale důležité je, že si kluci ověřili, že se dá hrát vyrovnaně s každým týmem, pokud budou dodržovat trenérské pokyny a na hřišti se vydají ze všech svých sil.

Je třeba zmínit a pochválit všechny tři gólmany, kteří se vystřídali na tomto turnaji, jmenovitě Matyho Cuřína, Marka Mráze a Sebíka Majera. Pochvala samozřejmě patří i ostatním zúčastněným hráčům a také velké poděkování rodičům a příznivcům štírského klubu, kteří přijeli podpořit kluky přímo do sportovní haly, i když počasí nebylo na cestování úplně ideální.

Komentář trenéra Ondřeje Havelky: „Kluci odehráli dobrý turnaj, škoda herního výpadku v jednom utkání, mohlo se pomýšlet ještě na vyšší umístění, ale to nevadí, důležitější je to, že kluci se snažili a k tomu přidali i správnou dávku bojovnosti. Zároveň nám turnaj ukázal, na čem musíme v trénincích ještě zapracovat.“

Sestava týmu:

Cuřín, Majer, Čermák, Mráz, Kubeš D., Kouba, Kandl D., Ira, Pečený T., Bartuška D., Křivský M.

Napsat komentář