Elévové o víkendu zakončili ligovou sezónu

Sobota 28. 4. 2018 patřila posledním dvou soutěžním kolům JLE, která se odehrála na palubovkách
sportovní haly v Hrdějovicích a SK Meťák.

Tentokrát naším největším soupeřem byl prodloužený víkend a na duben nezvykle pěkné počasí. Nominačních omluvenek bylo tolik, že dát dohromady tři družstva nebylo vůbec jednoduché. Nakonec dostali šanci někteří nováčci, či hráči přípravky. Před trenéry stál nelehký úkol, aby výkonnostní laťku, kterou po celou sezónu všechny družstva nastavila, pokud možno nesnížila oslabená sestava všech týmů.

 

Nejméně oslabený byl tým zelených, který hájil naše barvy na palubovce „Meťáku“. A nevedl si vůbec
špatně. V turnaji se utkal s dvěma týmy Písku a SK Meťák. Ve všech utkáních naši „Zelení“ ukázali své florbalové dovednosti, které navíc přetavili k vítězným koncům. Jediná malá kaňka byla remíza s píseckými Žraloky, kteří opět prokázali, že jsou velmi zdatným soupeřem. Proto se také společně dělili s našimi hráči o první příčku v turnaji. „Zelené“ tentokrát za vítězstvím v turnaji vedlo trenérské duo Kouba-Zub, které s výkonem celého týmu mohlo být spokojeno.

 

Domácí palubovka v Hrdějovicích hostila naše dva „color“ týmy, tedy „Modré“ a „Žluté“. Na souboj vyzvaly týmy Kaplice a táborské „Bílé medvědy“.

Modrý tým vedený trenérem Víťou Strouhalem se stejně jako žlutý tým postupně utkal s každým týmem v turnaji dvakrát. I přes oslabenou sestavu se dokázal tým modrých dostat na bednu a obsadit bronzovou příčku v turnaji. Kluci se snažili, ale měli menší gólovou produktivitu, ostatně střelba a proměňování šancí není jenom bolest kategorie elévů. O to více se museli na turnaji snažit gólmani Lukáš Kandl a Filip Kalina u obou našich týmů, kteří odvedli výborný výkon a jsou příslibem i do další sezóny.

 

„Žluté“ borce měl pod trenérskou taktovkou Dan Placer. Sestava žlutých byla nominačními omluvenkami zasažena asi nejvíce, přesto někteří hráči ukázali, že mohou být velkým příslibem v příští náročné sezóně. Žlutý tým se celý turnaj zlepšoval, dvě poslední utkání prohrál jen o jediný gól a tak nakonec z toho bylo trochu nepopulární bramborové umístění. Důležitější, ale než umístění jsou zkušenosti, které hráči na turnaji získali.

Je třeba poděkovat pořadatelům obou turnajů za hladký průběh, všem divákům za fair-play podporu a nezbývá než se těšit na další ligovou sezónu.

 

Komentář trenéra Dana Placera: „Nebudu tentokrát hodnotit výkony našich týmů na turnaji. Chci spíše zhodnotit celou ligovou sezónu, která z mého pohledu a i pohledu mých trenérských kolegů byla hodně povedená. Nejde až tak o umístění v turnajích, ale o to, co si kluci převezmou z tréninků a copak ukážou na palubovce v ligovém utkání. Ale hlavně, aby ten florbal kluci dělali rádi, měli sportovní zážitky, aby z turnaje odjížděli pozitivně nabuzeni a byli hrdí na to, že mají na dresu znak štíra. Chci všem hráčům bez rozdílu, moc poděkovat, že k turnajům přistupovali zodpovědně, a snažili vždy podat co nejlepší výkon a přitom vše v rámci fair-play. Rovněž děkuji všem svým trenérským kolegům, kteří svým přístupem a zapálením pro florbal, ukazují klukům tu správnou sportovní cestu.

Děkuji i všem pořadatelům a zejména pak rozhodčím. Je třeba si vážit práce všech rozhodčích, bez nich žádné zápasy ani turnaje nebudou. Děkuji všem rodičům za podporu v hledišti, podporu při pořádání turnajů, dopravě, atd. Klukům co přecházejí do mladších žáků, přeji za celý tým trenérů hodně úspěchů nejen ve florbale, ve škole, ale v životě vůbec. Ti kluci co zůstávají v elévech, se pomalu mohou těšit na novou sezónu, kde třeba někteří z nich převezmou roli lídrů v ligových týmech.“

 

Sestavy týmů:

 

Zelení:  (GK) Eliášek, hráči: Kubeš, Buzek, Švéda, Kouba Jan, Kouba Jakub, Večerník, Slepička

Modří: (GK) Kandl, hráči: Nosek, Lefan, Vaněk, Tomáš, Tinavský, Erhart, Sochacký

Žlutí: (GK) Kalina, hráči: Kopecký, Kocourek, Zítko, Žák, Šenkýř, Kosař