Elévové opět na bedně

V sobotu 11. 4. 2015 pořádal poslední turnaj ČFbU této sezóny náš městský rival SK Meťák. Naše elévské modro-bílé barvy hájily dva týmy s tradičním označením modré a bílé družstvo, které se utkalo se třemi týmy domácích SK Meťák a se dvěma týmy FBC United.

Nejdříve proběhly zápasy ve dvou základních skupinách. Našim hráčům se vstup do turnaje vydařil, obě naše družstva úvodní utkání dovedli do vítězného konce, když za soupeře měli skoro již oddílové kolegy z FBC United. Za zmínku stojí ještě utkání našeho bílého týmu v základní skupině proti Tygrům z Meťáku, kde náš tým prohrával již o tři góly a nakonec famózním závěrem vydřel cennou remízu.

Pěkné výkony našich týmů v základních skupinách katapultovali obě družstva do nadstavbové části, kde modří a bílí Štíři bojovali ve skupině o první až čtvrté místo. V nadstavbové části obě naše družstva utrpěla porážku od Meťáku a tím pádem došlo k tomu, že v boji o stupně vítězů se naše štírské týmy utkaly ve vzájemném klubovém derby, které bylo velice dramatické, v utkání padlo devět pěkných gólů a nakonec o jeden vítězný gól bylo lepší družstvo modrých, které koučoval v turnaji Ondra Havelka a dovedl tým k bronzovému úspěchu. Ani družstvo bílých pod vedením Dana Placera nemuselo smutnit, i když to byla bramborová medaile, tak hráči zaslouží pochvalu za předváděné výkony.

Při závěrečném vyhlášení hráči obdrželi pohár jako ocenění jejich výkonů v soutěžní sezóně jihočeské ligy elévů pro rok 2014/2015.

Komentář trenéra D. Placera: „Vydařil se nám začátek turnaje, ke konci jako by hráčům docházely síly, ale bojovnost a nasazení se hráčům určitě upřít nedá. Na turnaji se objevili v našich družstvech hráči věkem patřící ještě do přípravky a v tom vidím velký příslib do příští sezóny. Zároveň musím poděkovat všem hráčům, kteří se zúčastnili nejen tohoto turnaje, ale bojovali za klubové barvy po celou sezónu, velký dík patří rodičům hráčů a všem příznivcům štírského klubu. Hráčům, kteří odejdou do kategorie mladších žáků, děkuji za spolupráci a výkony v této sezóně a přeju hodně úspěchů v jejich florbalové kariéře.“

Sestavy družstev:

Bílé: Jůda R., Matys, Šrámek, Jůda J., Calta, Křivský, Kurýl, Pečený, Zub, Holek

Modré: Placer, Cuřín, Hajný, Majer, Kříž, Kuba, Koudelka, Starčevský, Dvořák

Napsat komentář