Elévové se bavili florbalem a opět byli úspěšní


Naše florbalové naděje vyrazili v neděli 24.11. na svůj další turnaj. Ten se konal v promrzlé obloukové haly v Písku. Na dvou hřištích se tu představili hráči a hráčky z SK Meťák, Došwihu Milevsko a pořádajícího Písku. Jednalo se o velkou konkurenci devíti týmů.

Modrý tým Štírů tvořil Drobiš T., Šmíd, Dvořák L., Pouzar a Kříž. A měl ho na starost trenér Jung. Jejich doménou na celém turnaji byla kvalitní střelba. Bohužel kombinace už lehce vázla. Nepřesných přihrávek a přihrávek „na slepo“ bylo více než kdy jindy. I tak dokázal modrý tým pětkrát vyhrát. V derby porazili dokonce náš Bílý tým. A za 8 zápasů nastříleli úctyhodných 40 branek ( hezký průměr 5 branek na zápas). To ve velké konkurenci stačilo na krásné 3. místo.

Býlí tým Štírů se skládal z těchto hráčů: Severin, Dědič J., Šimek, Novák, Placer, Lojka a staral se o ně trenér Novotný. Tento tým sice nevstřelil tolik branek (23) ale svojí kombinační hrou ničil soupeře. Většina gólů padla do prázdné branky po krásné souhře, na kterou soupeři nedokázali reagovat. Dokonce se objevovali i přihrávky z jednoho doteku. Zároveň soupeřům na dlouhé minuty nepůjčoval míček, z čehož byli soupeři viditelně rozladění. Bohužel trefení prázdné branky bylo docela často neřešitelným úkolem. Nakonec to stačilo na krásné 2. místo.

Hráčské premiéry na turnaji ČFbU se dočkali Adam Lojka a Šimon Pouzar. 2. a 3. místo je krásný start jejich kariéry.

Hodnocení trenéra J. Novotného: ,,Opět se ukázalo, že s úsměvem a radostí z florbalu se vyhrává. Škoda jen, že někteří kolegové z jiných oddílů si pletou tyto turnaje dětí s Mistrovstvím světa. Hráčům a rodičům děkuji za krásnou a veselou neděli.“

Napsat komentář