Elévové úspěšně zahájili sezónu

V sobotu 6.10.2018 pořádal náš klub první z turnajů kategorie elévů, kterým naši mladí štírci zahájili ostrou soutěžní sezónu. V letošní sezóně budou bojovat o vavříny vítězství tři týmy

s pracovními názvy „Zelení HUMŘI, Modří KRABI a Žlutí RACI.“

Naši „klepeťáci“ se postupně v turnaji utkali se dvěma týmy Jindřichova Hradce a týmem z Kaplice.

„Humři“ vedení hráčskou legendou Ondřejem Havelkou absolvovali turnaj stylem: přišli, viděli, zvítězili. Jejich výkon byl opravdu excelentní, střelecky se prosadil každý hráč týmu a když se k tomu přidal i výborný výkon gólmana Lukyho Kandla, bylo z toho zcela zasloužené první místo v turnaji.

Druhé místo v turnaji obsadil tým „Krabů“, které koučoval trenér Petr Zub. Tým v turnaji prohrál jen jedno utkání proti zeleným humrům. Díky famóznímu výkonu gólmana Kuby Krajánka týmovému výkonu všech hráčů, si „Krabi“ stříbrnou příčku po právu zasloužili.

I nejméně zkušený tým „Raků“ pod trenérským vedení Dana Placera a Romany Novákové nechtěl zůstat pozadu za svými oddílovými kolegy a po zásluze bral třetí příčku. V brance si odbyl svou gólmanskou elévskou premiéru Jirka Kratochvíl, který svůj tým v rozhodujících momentech utkání vždy podržel a když se k jeho dobrému výkonu přidali i jeho spoluhráči na hřišti, bylo z toho zasloužené umístění na bedně.

Je třeba poděkovat všem hostujícím týmům za fair-play hru, divákům za povzbuzování a všem pořadatelům a rodičům za pomoc s organizací turnaje.

 

Komentář trenéra Dana Placera: „ Po celkem velké hráčské obměně jsem byl velmi mile překvapen, jak se všichni nominovaní hráči dokázali popasovat s prvním ostrým turnajem. Kluci nasadili laťku opravdu vysoko. Netvrdím, že vše bylo naprosto ideální, ale od toho tyto turnaje jsou, aby nám ukázaly nedostatky, na které se pak zaměříme při trénincích. Chválím kluky za přístup a chování dle našeho štírského kodexu.“

 

Sestavy týmů:

Zelení HUMŘI: (GK) Kandl, hráči: Capl, Fišer, Sochacký, Švéda, Tomáš, Tinavský, Kalina

Modří KRABI: (GK) Krajánek, hráči: Novák, Metelka, Fryč, Brabec, Lefan, Žák, Myšák

Žlutí RACI: (GK) Kratochvíl, hráči: Paroubek, Polický, Erhart, Kopecký, Juriga, Strnad, Babický