Vítěznou sérii Štírů ukončil Havířov

Před 8. kolem 1. ligy drželi Jihočeši krásnou 5. příčku v tabulce. Těsně před nimi byl jejich soupeř Florbal Exelsior Havířov.
Florbal Exelsior Havířov – FBC Štíři ČB 9:5 (2:0, 4:2, 3:3)
Jako první otevřeli gólový výčet zápasu v 9. minutě domácí hráči. Jihočeši chtěli rychle vyrovnat, ale opět zaúřadovali domácí, kteří odskočili na rozdíl dvou branek. Ve zbytku první části byli již oba brankáři bezchybní.
Druhou periodu začali znovu lépe domácí. Ve 24. minutě byl stav utkání již 0:4 z pohledu Štírů. První vlaštovka přišla až ve 30.minutě, kdy se prosadil Králík. Jenže domácí rychle odpověděli  pátou brankou.  Po další půlminutě se poprvé v první lize prosadil Bučok.  Krátce po polovině zápasu dostali Jihočeši výhodu přesilové hry. Tato výhoda však zůstala nevyužita a ukázalo se známé „nedáš – dostaneš“, protože krátce po uplynutí trestu přidali havířovští šestý gól. Druhá třetina skončila za stavu 6:2.
Do poslední části vstoupili domácí dalším gólem. Ve 46. minutě zápasu domácí využili přesilovku a vypadalo to na debakl. Ve 49. minutě využili přesilovou hru zásluhou Matějčka i Štíři. Na tabuli svítil čas 51:13 a českobudějovičtí se odhodlali ke hře bez brankáře, zatlačili domácí hráče, ale všechny pokusy končili mimo tři tyčky. Až do 56. minuty, kdy Matějček krásně našel Bučoka a ten se nemýlil. Definitivní tečku za zápasem přidali v čase 59:14 domácí hráči. Deset vteřin před koncem ještě Hanák kosmeticky upravil skóre a Jihočeši po čtyřech vítězných zápasech okusili hořkost porážky.

Komentář trenéra hostujícího celku Lukáše Malého „Soupeř byl od začátku zápasu lepší. Potvrdil svou kvalitu. My se po několika vybojovaných vítězstvích vracíme zpátky na zem a čeká nás ještě hodně práce. “

Štíři klesli na 6. příčku tabulky. Příští víkend  je čeká domácí zápas proti  FAT PIPE Start 98 Praha-Kunratice.  Ač to při pohledu na tabulku nevypadá, čeká nás velmi kvalitní soupeř, který má v kádru plno dobrých mladých florbalistů, kteří prošli nejvyššími mládežnickými soutěžemi a nyní potřebují jen nasbírat zkušenosti s dospělým florbalem. Věřím, že se výborným týmovým výkonem dokážeme vrátit na vítěznou vlnu a naladíme sebe i fanoušky na pohárový duel s Tatranem “ zdůraznil hrající trenér Lukáš Malý.