Elévové zahájili sezonu na turnaji Hawk Cup v Písku

V sobotu 9.9.2023 se uskutečnil výborně obsazený přátelský turnaj Hawk Cup v Písku pro kategorii elévů. Pořadatelé připravili kombinovaný turnaj ve florbale a fotbale.

Mimo dvou domácích týmů do Písku zavítaly další čtyři týmy. Konkrétně to byl tým Panthers Praha, Gorily Plzeň, Kanonýři Kladno a náš tým mladých nadějí.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, takže všechny týmy čekalo pět utkání ve florbale a pět utkání ve fotbale.

Pro náš tým byl tento turnaj po jednom tréninku první zatěžkávací zkouškou v nové sezóně. A nejen pro hráče, trenérům v noci před turnajem přišla omluvná zpráva, že nominovaný gólman leží ve velkých horečkách na lůžku. V ranních  hodinách se daří domluvit náhradního gólmana (pozn. velké poděkování rodičům za vstřícný přistup) a nic tedy nebrání trenérskému triu Placer-Plucha-Stehlík absolvovat kvalitní turnaj.

Fotbalový turnaj se hrál venku za slunečného a velmi teplého počasí. Kluci se celkem snažili, ale na některých bylo vidět, že fotbal není úplně šálek jejich čaje. Nakonec z toho bylo slušné nepopulární 4. místo v turnaji.

Trenéry více zajímalo, jak si kluci povedou ve florbalovém turnaji a jestli někdo z hráčů, bude schopný vzít na sebe roli rozdílového hráče. Bohužel rozdílový hráč se zatím nevyloupl, ale není všem dnům konec, sezóna bude dlouhá. Tým Štírů herně určitě nezklamal, konečné 5. místo nevypadá na oko moc dobře, ale mizerná střelecká produktivita a slabší hra v obraně tentokrát nestačila na stupně vítězů. I tak trenéři hráče pochválili za snahu a přístup k utkáním. 

Méně už můžeme pochválit některé naše fanoušky – rodiče, kteří místo hlasité podpory (pozn. vzorným příkladem mohou být rodiče a fanoušci z Kladna) už během turnaje hodnotí výkony hráčů, určovali by trenérům sestavu a svými “ trenérskými“ pokyny zbytečně znervózňují hráče při zápasech. Klub i trenéři si váží podpory rodičů, ale pořád jsme v dětské kategorii, neškodila by trocha nadhledu a určitě nechceme zatahovat na tribuny manýry například z fotbalového prostředí.

Poděkovat se sluší pořadatelům a rozhodčím  za hladký průběh turnaje, určitě se povedl ovocný bar pro hráče, hudební doprovod i třeba volba nejužitečnějšího hráče každého týmu. Pro úplnost, cenu pro nejužitnějšího hráče získal za náš tým narychlo povolaný gólman Peťa Nagy. 

Komentář trenéra Dana Placera: „Hodně bylo popsáno již v reportáži. Byl to turnaj s kvalitními týmy, který nám ukázal, v čem je třeba se během tréninků v sezóně zlepšovat. Kluci určitě nic neodflákli, snažili se, a taky za to byli pochváleni. Trochu nás zradila koncovka a u některých hráčů psychické nastavení hlavy. Na obojím se dá určitě zapracovat, pokud hráči, trenéři a rodiče potáhnou za jeden provaz. Jsme TÝM a jako tým prohráváme a i vítězíme. Ale vše to musí být založeno na vzájemném respektu, nadhledu a nevnášet do týmu negativní emoce, které hraničí až s fanatismem. Všem fanouškům děkuji za podporu a příště zase na značkách“.

Sestava týmu: (GK) Nagy, hráči: Plucha, Hrnčíř, Panicucci, Míchal, Šimon, Stehlík, Štrobl, Čaloun, Beránek