Elévové zakončili ligovou sezónu v Táboře

V neděli 10. 4. 2016 vyrazila družina odvážných elévů do husitského města Tábor, aby kousek od Jordánu svedla lité boje na palubovce místní sportovní haly v posledním ligovém turnaji ČFbU v této sezóně. Výzvu na souboj přijaly týmy Centropenu Dačice, FBC Strakonice a dva domácí týmy označené jako Zelené Mamby a Bílí Medvědi.

Jako první naši borci vyzvali na souboj soupeře z Dačic. Utkání Štíři začali výborně, hned v úvodu vsítili branku, ovšem rychlé vedení kluky trochu uspokojilo a rázem převzali otěže zápasu Dačice, které odskočili na rozdíl tří gólů. Naši hoši to ale nevzdali a po zlepšeném výkonu dokázali zápas zdramatizovat, náskok soupeře Štíři smazali a vyrovnali, bohužel půl minuty před koncem po naší individuální chybě dal soupeř rozhodující branku a Štíří těsně prohráli.

Druhé utkání proti Strakonicím bylo od začátku vyrovnané z obou stran, ostatně jako všechna utkání s tímto soupeřem v celé této sezóně. Z pohledu diváka bylo utkání dramatické a napínavé, a konečný remízový výsledek utkání je asi spravedlivým vyústěním zápasu.

V druhé polovině turnaje nás měly prověřit dva domácí týmy. Jako první se do nás zakously Zelené Mamby a po celé utkání se bylo na co koukat, akce střídala akci, bohužel na konci utkání byli šťastnější domácí hráči, a Štíři opět prohráli rozdílem jediné branky.

Před posledním utkáním jsme se s Ondrou Havelkou pokusili naše hráče řádně namotivovat a do závěrečného utkání turnaje proti domácím Medvědům jsme šli s odhodláním užít si poslední ligový zápas této sezóny a podat co nejlepší výkon. Utkání za výborné divácké kulisy sice nedopadlo výsledkově nejlépe, ale herně Štíři určitě nezaostávali, na míčku naši borci byli určitě častěji, ale soupeř proměnil prakticky všechny své šance, což utkání rozhodlo. Naši borci pěkně kombinovali, ale někdy i 100% tutovky neproměňovali, nevadí, důležitější než výsledek je snaha o přihrávky a kombinační hru.

Komentář trenéra Dana Placera: „Všechna utkání v turnaji byla hodně vyrovnaná, naše hra dopředu nebyla vůbec špatná, ale bránění a rozehrávku musí někteří hráči ještě vylepšit. Musím vyzdvihnout oba naše brankáře (Cuřín-Zub), kteří zachytali výborný turnaj, zejména Maty Cuřín v prvním utkání doslova čaroval. Chci poděkovat všem hráčům, kteří se letos zapojili do ligových turnajů ČFbU za jejich výkony a těm co přechází do vyšší kategorie, přeji, ať se jim daří, jak po sportovní, tak i osobní stránce.“

Sestava týmu:

Cuřín, Zub, Kubeš, Kouba, Majer, Pečený, Vávra, Trávníček, Tejko, Pávek, Studenovský

Napsal: Daniel Placer

Napsat komentář