Nejpopulárnější budějovické kluby v jedné hale

Turnaj, který je v Českých Budějovicích a Jihočeském kraji raritou. Turnaj, na kterém se sejdou zástupci čtyř nejpopulárnějších českobudějovických sportů. To je exhibiční klání TOP 4, které se uskuteční v úterý 3. května od 17.30 hodin ve sportovní hale v Českých Budějovicích.

Hokejisté Motoru, fotbalisté Dynama, volejbalisté Jihostroje a pořádající florbalisté Štírů se utkají právě ve florbale.

Jednotlivé oddíly zastihne turnaj v odlišné části sezony. Hokejisté a florbalisté budou mít akorát po začátku letní přípravy na novou sezonu, která jim začíná den před turnajem, fotbalisté si zpestří jarní část své soutěže a volejbalisté naskočí na palubovku po skončení extraligy.

Celý turnaj bude rozdělen na dvě části. V první se utkají dětské kategorie obou klubů. Pro reprezentaci byl vybrán ročník 2005. Po nich nastoupí ostřílení harcovníci z A-týmů. Svou účast také zvažují členové jednotlivých realizačních týmů. Je tak možné, že na palubovku v dresech nastoupí trenéři, manažeři či maséři.

„Jsem rád, že se zúčastním takové akce jako je TOP 4 a vyzkouším si i jiný sport. Navíc se potkáme s fotbalisty, volejbalisty i florbalisty. Dáme příklad malým dětem, pokecáme s nimi, zafandíme jim. Myslím, že to bude pěkný úterní večer,“ komentuje akci jeden z účastníků, hokejista Ján Mucha. S florbalovou holí v ruce by to měl zkusit i Tomáš Nouza, Ondřej Bláha nebo Luboš Rob.

Vstupné bude zdarma a zváni jsou všichni příznivci. „Jednou z hlavních myšlenek je prohloubení zájmu mladých sportovců o elitní soutěže,“ sdělila hlavní organizátorka celé akce Barbora Čížková ze Štírů. „Očekává se také velká účast rodičů a fanoušků, která bude nejen děti velmi motivovat,“ doplnila.

Na akci bude také probíhat autogramiáda jednotlivých hráčů a fanoušci tak budou mít příležitost ulovit nějaký podpis či fotku se svým oblíbencem.

Jak již bylo zmíněno, půjde především o zábavný večer plný sportu, kterým bude provázet zkušená moderátorská dvojce z rádia Kiss Jižní Čechy, Bára Tlučhořová a Roman Anděl.

Napsat komentář