Gothia cup – junioři šokují svět!

Druhý hrací den Gothia cupu čekaly na každý štírský tým dva zápasy, kterými se dohrály základní skupiny. Nejlépe se vedlo nejprestižněji sledované kategorii B18 juniorům, kteří všechny svá utkání zvládli a svou skupinu nečekaně vyhráli, čímž se stali jediným českým týmem, který se v kategorii B18 probojoval do play-off A. Což se nepovedlo ani Tatranu Střešovice, který vládne extralize juniorů. A jak se vedlo ostatním kategoriím?

B13

Nejmladší kategorie odehrála dva vyrovnané zápasy. Ani jeden ale Štíři nezvládli dovést do vítězného konce. V tom prvním za stavu 2:2 necelé tři minuty před koncem inkasovali dvě branky a švédskému Malhaugu podlehli 2:4. Branky vstřelili Veselý a Drobiš. Druhý zápas sehráli proti Westbo IBK (SWE). V něm se po brance Váchy ujali vedení 1:0, ale soupeř otočil na 1:2. Ani následný tlak a dvě nastřeléné tyčky k obratu nevedli a hráče B13 tak čeká play-off B.

B15

Nejtěžší soupeři ze skupiny smrti čekali na hráče z B15. Nejprve se střetli s věhlasným Jönköpingem a prohráli 1:8, když jedinou branku vstřelil Honza Bartoš. Večer nastoupili Štíři proti jednomu z nejslavněších klubů světa Pixbo Wallenstam, na které nestačili poměrem 0:8. Zítra je tak čeká play-off B a v něm norský soupeř NOR 92 IBK.

B16

V prvním zápase se povedlo Štírům proti Ljungby (SWE) otočit nepříznivý stav z 0:1 na 3:1, když nejprve vyrovnával Kuba, rozhodující gól vstřelil v přesilovce freestylem Formánek a výhru pojistil střelou do prázdné branky opět Kuba. Začátek druhého utkání o postup do play-off A ale Štírům utekl a manko už nestihli dohnat. Höllvikensu (SWE) tak podlehli 1:5, když jedinou branku vstřelil Řehout.

B18

Švédští soupeřili čekali i na B18. Nejprve si junioři poradili ve vyrovnaném utkání s Boras Thunder 5:4, když branky vstřelili Melíšek, Lešek, Salát, Teska a opět Melíšek. Tímto vítězstvím si zajistili první místo ve skupině. Následný zápas s Malmö už v podstatě nic neřešil, ale i tak Štíři na hřišti roztočili kolotoč a zvítězili 6:0, když se čtyřikrát trefil Froněk a dvakrát Staněk.

Tým B18

Fyzické parametry Švédů a Štírů jsou téměř neporovnatelné. I to může za zatím výsledkově nevydařené vystoupení B13 na turnaji. Na snímku Ondra Veselý (78) s jedním ze soupeřů. Ani malá výška nezabránila ale Ondrovi, aby se v utkání gólově prosadil.

Napsat komentář