Gothia cup – první výhra

Štíři už na Gothia cupu ochutnali pocit vítězství. Po loňském roce, kdy hráči v kategorii B15 odehráli čtyři vyrovnané zápasy, ale na výhru nedosáhli, si první triumf ve štírské historii turnaje připsali hráči nejstarší katagorie B18. Ti přehráli švédský celek Vara IBK 3:0.

Po první strávené noci na švédské škole v Götebörgu se hráči postupně vydávali na snídani. Po ní už pro ně Gothia cup opravdu odstartoval. Jako první se na halu vydali nejmladší hráči z kategorie B13, kteří se utkali s PARTILLE IB (SWE), na které nestačili a prohráli 1:6. Jedinou branku štírského týmu vstřelil Dan Drobiš.

Od dvanácti hodin vstoupili do turnaje i hráči z B16. Ti se v zápase s Torshälla IBK (SWE) sice ujali vedení po brance Adama Kuby, ale to bylo z jejich strany vše. Do přestávky soupeř vyrovnal a dvě minuty před koncem zápasu vstřelil gól na 1:2. Tímto výsledkem také zápas skončil.

Jako další se představil tým B18. Tedy v nejprestižněji sledované kategorii. A svého soupeře Vara IBK (SWE) po brankách Formánka, Froňka a Melíška porazili 3:0 a zapsali se tak do štírské historie, když jako první na turnaji zvítězili.

Poslední tým, který letos Štíry na Gothia cupu reprezentuje, je B15. Ti se utkali s Örkelljunga IF (SWE) a prohráli 0:4.

Jak je vidět z výsledků, tak Štíry stejně jako v minulém roce trápí koncovka. Zlepšit ji mohou již zítra, kdy všechny kategorie čekají dva zápasy, kterými se zakončí základní skupiny.

Všichni Štíři dnešní večer vyráží sledovat přátelské utkání mužských reprezentací Švédsko – Česko, který se hraje v hale Scandinavium pro 12 000 diváků.

Napsat komentář