Hodnocení sezóny z pohledu trenéra: Jakub Jung

I dorostencům A skončila sezóna těsně před začátkem play – off. Sezónu hodnotí hlavní trenér „Džangy“.


Sezóna byla předčasně ukončena. Co to znamenalo pro dorostence A? 
Rozhodnutí a ukončení sezony bylo zcela jistě správné. Zdraví by vždy mělo být na prvním místě. Věřím, že spoustě lidí to třeba může otevřít oči a uvědomit si skutečné životní hodnoty. Nicméně, k otázce. Pro kategorii dorostenců A přišlo předčasné ukončení sezony bohužel  v ten nejméně vhodný moment. Zůstali jsme před branami play off, na které jsme se velmi těšili. Troufám si tvrdit, že jsme ideálně načasovali naši formu směrem k vyřazovacím bojům. V posledním utkání základní části jsme dokázali porazit pražský Chodov a očekávání všech byla veliká. O to víc nás mrzí, že jsme se nemohli ukázat v domácím prostředí. 

Letos poprvé byla dorostenecká liga na výkonnostní koše. Jak hodnotíš tento krok? 
Z nového formátu soutěže mám rozporuplné pocity. Měl přinést vyrovnané zápasy a s tím spojené nároky maximální týmové výkony. Podle mého, čistě osobního názoru, tomu tak úplně nebylo. Nebo alespoň ne v naší divizi, kterou můžu hodnotit. Zároveň, a to není problém soutěže jako takové, jsme měli po celou sezonu problém s přepínáním mezi výkonnostními koši. V druhém koši na vítězství často stačily průměrné výkony se kterými jsme mezi elitními týmy pak neměli šanci na výsledkový úspěch. To znamenalo vyšší nároky na neustálou motivaci. 

Splnila sezóna tvoje očekávání?
 Těžká otázka. Ve srovnání s minulou sezonou jsme udělali pár více či méně velkých změn v trénikovém procesu. Z posezónního hodnocení hráčů vyplývá, že se převážně setkaly s úspěchem. Pokud bych měl tréninky hodnotit já, tak jsem byl až na vyjímky spokojený spokojený a odpovídaly možnostem. Co se zápasů týká, tak konečné 4. místo je asi spravedlivé. Jsem rád, že jsme s každým týmem, který skončil v tabulce nad námi dokázali bodovat. Největší radost mám samozřejmě z progresu a změn. Když vezmu utkání s lídrem z Chodova, tak z výsledků 1:16, 5:9 a 4:3 je patrné, že se jsme se všichni něco naučili.  Děkuji klukům za jejich úsilí, které v letošní sezoně vynaložili. S ročníky 04 se budu těšit na další spolupráci a ročníkům 03 přeji hodně štěstí v jejich dalším sportovním, ale i osobním životě. 


Co vás čeká v nejbližších měsících? Máte v plánu i nějaké letní turnaje?
Na to bohužel neumím odpovědět. Nikdo moc neví, co nás v nejbližších měsících čeká. Můžeme si jen přát, abychom se co nejdříve vrátili do tréninkového procesu. Samozřejmě ve zdraví a beze strachu. Příprava na novou sezonu došla několika změn. Turnaj Prague games (pokud bude) se bude konat v takovém lehce volnějším režimu, začátkem srpna pak jedeme na soustředění do Kašperských Hor, které plynule přechází v letní přípravu. Ta bude zakončena pražským turnajem UNYP cup. 

Jak trávíš koronavirové prázdniny?
Jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. Narodila se mi dcerka, se kterou tak nyní můžu trávit daleko více času. Jsem za to rád a moc si tohle rodinné období užívám. I přes to, že mi chybí prostředí haly, kolektiv hráčů a trenérů, tak si ale také užívám, že nechodím pravidelně domů v osm večer 🙂 Zároveň se nyní snažím věnovat samostudiu, na které v rozjeté sezoně není tolik prostoru. Myšlenkami se pak ubírám nejen k nastavající sezoně 2020/2021, ale i těm které přijdou po ní. Věřím, že jako klub toto “hluché” období využijeme maximálně efektivně a budoucnu budeme silnější, stabilnější a úspěšnější.