Hodnocení sezóny z pohledu trenéra: Jiří Dědič

Uplynulou sezónu jako další hodnotí hlavní trenér mladších žáků Jirka Dědič.

Sezóna byla předčasně ukončena. Co to znamenalo pro mladší žáky?
Ten dopad vidím spíše na rodiče. Naši plnokrevníci potřebují dostat alespoň třikrát týdně zabrat, jinak rozbijí stáj. Ale vážně. Je mi to líto hlavně kvůli klukům ze sociálního hlediska. Jsou dobrá parta, rádi se potkávají, rádi spolu trénují a hrají a užijí si spoustu legrace. Nám trenérům to samozřejmě chybí také. Po sportovní stránce chybělo dohrát dvě soutěžní kola, pár kol OFL, a když se dívám na celkové výsledky, tak zejména Zelení měli ze vzájemných utkání v prvním koši tu nejlepší bilanci a těšili se, že svou pozici potvrdí. Tréninkově jsme byli na konci střeleckého cyklu a chtěli jsme se ještě zaměřit na standardní situace a dále pilovat hru, rozhodování v rychlosti a činnost hráčů bez míčku. Samozřejmě deficit se nám všem projeví na začátku příští sezóny a bude nejen dovednostní, ale i fyzický. Nechci házet florbalku do žita, ale všichni tušíme, jak nejisté jsou vyhlídky na případný návrat do tělocvičny a plánované letní akce. Na druhé straně dopady na sport jsou v současné situaci asi to poslední, co nám všem činí a bude činit starosti.

Letos poprvé byla soutěž mladších žáků rozdělena na výkonnostní koše. Jak jsi byl s tímto krokem spokojený?
Už v průběhu sezóny jsem se vyjádřil, že to je krok správným směrem. Když vezmu příklad Zelených, tak z 18 zápasů prvního koše, které sehráli, jich šest skončilo o gól a další čtyři remízou, což mluví samo za sebe. Šlo o vyrovnaná utkání kvalitních soupeřů, hraná ve vysokém tempu od první do poslední minuty a okořeněná dávkou napětí a emocí. A to jsou zkrátka zápasy, které kluky sportovně i mentálně posouvají dál.

Splnila sezóna tvoje očekávání?
Těžko hodnotit. To máš jako když pozveš kámoše na grilovačku, nálada dobrá, piva dost, ale na poslední chvíli zjistíš, že Ti buřty sežral pes. Takže sezóna moje očekávání spíš nesplnila, ale kluci je rozhodně předčili. Soudě z tréninkové docházky, zápalu a radosti, mlže florbal baví a vo tom to je. Dvasedmičky jsou jeden z nejlepších ročníků, ne-li nejlepší, které za posledních 6 let pamatujeme a mnoho dvaosmiček zase zvládlo ten přerod z trojkových elévů na pětkové mlže nad očekávání dobře a udělalo i během zkrácené sezóny velký výkonnostní skok. Více asi překvapil tým Modrých, který byl nalosován do třetího koše, ale hned po prvním kole se vyhoupl do druhého a byl schopen ho udržet po celou sezónu. Sice to občas bylo jako na houpačce, super výkon střídal propadák, chyběla větší herní kvalita a schopnost udržet koncentraci. Na druhé straně to kluci urvali týmově, bojovností a na tom se dá stavět. Zelení očekávání potvrdili a bezpečně si hlídali svou příslušnost k 1.koši. Překvapila určitě kompaktnost týmu. Zejména ve chvílích, kdy se nedařilo jinak suverénní první lajně, dokázaly své kvality i druhá a třetí formace. Jistě nás také potěšilo, jak si kluci přebrali a aplikovali prvky aktivního pojetí hry a v neposlední řadě také týmová atmosféra a skvělá parta, která se okolo kapitána Ondry Hajného zformovala.