Hodnocení sezóny z pohledu trenéra: Lukáš Březina

Trenér starších žáků zelených Lukáš Březina hodnotí uplynulou sezónu, která bohužel byla ukončena těsně před kvalifikací o MČR.


Sezona byla předčasně ukončena. Co to znamenalo pro starší žáky Zelený?
Ukončení sezóny a ještě karanténa pro nás v první řadě znamená odtržení od party kámošů, milovaného sportu a toho volného pohybu s míčkem po hřišti. V druhé řadě zrušení nástavbového turnaje a finálního utkání, kde jsme chtěli zopakovat loňský úspěch o postup na MČR.

Jestli splnila sezóna moje očekávání?
ANO i NE. Znovu se sešla správná parta do florbalu zapálených kluků, kteří mají chuť na sobě makat sice, ať už s většími či menšími úspěchy. Dále zahájení košového herního systému přineslo zápasy se soupeři odpovídající výkonnosti, což bylo při každém turnaji znát a nedostali jsme nic zadarmo. Určitě i díky tomu se výkonnost kluků stále zvyšovala, čeho jsou důkazem úspěchy v jednotlivých kolech i síla otočit na první pohled ztracený zápas v posledních dvou minutách v náš prospěch. Zlepšení nám ukázaly i výsledky testování kluků dle ČF, ale testy jsou zaměřeny spíše na florbalovou stránku a ne na celkovou výkonnost a sílu, kde máme ještě mezery. Nicméně i na tom se snažíme pracovat, vždyť je to důležité pro zdravý vývoj kluků. Naproti tomu jsem doufal, že v přetahování se o prvenství v jednotlivých košových kolech s týmem Milevska nebude tak vysilující a na pomyslných miskách vah nebudeme častěji blíže zemi my. Pokaždé jako by nám chyběl zoubek ve fungujícím soukolí a my se zápas od zápasu snažili vše sladit k dokonalosti. Jakmile se to ale povedlo, kluci neměli konkurenci.
Doufal jsem ve větší nárůst výkonnosti prváků, nicméně je to pro kluky stále jen zábava a ne chrtí závody:-)

Když zapátráš v paměti a porovnáš loňskou sezónu, kdy jste se probojovali do již zmíněného MČR  a tu letošní, v čem jsi viděl největší rozdíly? 
Jak už jsem zmiňoval, je to košový systém a tomu odpovídající vyrovnanost utkání. To, že jsme se v loňském roce probojovali na MČR, bylo myslím díky tomu, že se prostě urodilo J Sešel se tým kvalitních kluků, kteří ve všech směrech převyšovali soupeře. Letos se to holt nesešlo a v porovnání s výkony kluků v minulé sezóně, je to slabší. Holt v našem sportu se musí skloubit jak dovednost, tak fyzická zdatnost a to letos nebylo úplně naplněno.

Jak trávíš koronavirové prázdniny?
Osobně prázdniny až takové nemám. Po práci volný čas místo tréninků věnuji rodině, chodíme do lesa, který máme kousek za domem venčit našeho pejska a věnujeme se společně mnoha věcem. V rámci možností se snažím věnovat i sportu, buď to cvičíme se synem doma, nebo pokud počasí dovolí, jdeme se proběhnout, což velice oceňuje náš čtyřnohý kamarád, který nesmí u ničeho chybět . Také doháním resty okolo baráčku a pokud zbyde čas, věnuji se dalšímu koníčku a to letecké modelařině.

Věřím, že vše brzy ustane a znovu se vrátíme k našemu sportu plní sil a elánu, k tomu všem přeji hodně sil a pevné zdraví.