Hodnocení sezóny z pohledu trenéra: Jiří Kratochvíl

Uplynulou sezónu hodnotí hlavní trenér juniorů Jiří Kratochvíl, který se po dvouleté pauze vrátil k trénovaní.

Sezóna byla předčasně ukončena. Co to znamenalo pro juniory? 
Tak určitě my jsme už měli po prakticky sezoně. Dá se říct, že jsme přišli o pár tréninků zaměřených na vyblbnutí po sezoně. Hlavně teď doufám, že to neovlivní přípravu na příští sezonu, jejíž start máme naplánovaný na 1. května.

Byl jsi se sezónou spokojen? Splnila tvoje očekávání?
Tak určitě nemůžu být úplně spokojený. Chtěli jsme postoupit do play-off, a to se nám nepovedlo. Částečně můžu být spokojený s tím, jak se povedlo některé juniory zapojit do A-týmu mužů.

Ano, za Áčko nastoupilo 7 juniorů, kdo tě nejvíce překvapil nebo naopak zklamal? 
Tak určitě bych nikoho nechtěl jmenovat. S klukama jsme ještě ani neukončili a nezhodnotili pořádně sezonu a měli by to slyšet nejprve osobně. Ale můžu říct, že mě potěšili všichni, kteří se v sezóně dostali na tréninky áčka. A sedm hráčů v zápasech je číslo, se kterým mohu být spokojen. Teď je jen na klucích, aby šanci chytili a snažili se dostat do kádru A-týmu v příští sezóně. Potenciál jistě mají.

Letos poprvé Štíři ve spolupráci s Krumlovem přihlásili i béčko juniorů. Fungovala nějak spolupráce mezi Áckem a Béčkem? 
Tak určitě ta spolupráce fungovala dobře. Kluky z Krumlova na zápasy vždy doplnilo pár juniorů a dorostenců, kteří tak mohli získávat další zápasové zkušenosti. A myslím, že i v Krumlově hodnotí spolupráci jako úspěšnou.

Přejdeme na nadcházející sezónu. Jaké máš plány co se týče letní přípravy? Čeká juniory i nějaký turnaj? 
No tak určitě bude záležet hlavně na tom, kdy skončí omezení ohledně koronaviru. Ideálně bychom chtěli začít letní přípravu 1. května. Uvidíme, zda se uskuteční Prague Games, kam by měli junioři jet, a v srpnu pak bychom chtěli vyrazit na Memoriál ve Strakonicích a UNYP Cup v Praze. Takže společných turnajů je v plánu dost.

A poslední otázka. Jak trávíš koronavirové prázdniny? 
Na tajném místě schovaný před světem.