Hodnocení sezóny z pohledu trenérky: Anežka Dudáčková

Svojí premiéru u nejmenších Štírek si odbyla Anežka Dudáčková.

Sezóna byla předčasně ukončena. Co to znamenalo pro elévky? 
Vzhledem k tomu, že trénuji nejmladší kategorii holek a nehrajeme na tabulku a body, tak bych řekla, že je to pro ně „jenom“ zrušení tréninku a možnost se bavit florbalem a se spoluhráčkami.

Byla to pro tobe první sezóna jako trenérky elévek. Jak si se s touto rolí popasovala? 
I když to pro mě byla ze začátku výzva, tak jsem se s tím snažila poprat, jak nejlíp jsem uměla. Nejdůležitější pro mě bylo, aby to holky bavilo a chodili na trénink s úsměvem, a ne jenom protože musí. Rozhodně pro mě nebylo důležité vyhrávat, chtěla jsem, aby se mohly holky zlepšovat, jelikož skoro většina letos odehrála jejich první zápas. 

Splnila sezóna tvoje očekávání? 
Uřčitě splnila moje očekávání, nebylo pro mě důležité, aby vyhrávaly, ale aby se každým zápasem zlepšovaly. Jsem na holky pyšná, jak moc velký pokrok udělaly od začátku sezóny.

Jak se holky popasovaly s tím, že na každém turnaji hrály proti klukům se kterými trénují? Bylo to pro ně jiné, než ostatní zápasy? 
Zápasy proti našim klukům byly určitě jiné. Byla tam mnohem větší rivalita než s ostatními. Holky šly do zápasu vždy naplno a chtěly klukům dokázat, že jsou lepší. Myslím, že ale i pro kluky to byly skvělé zápasy, jelikož do toho šli naplno- „přeci by neprohráli proti holkám“.

Jak ty trávíš koronavirové prázdniny?
Každý den musím dělat úkoly, co nám posílají ze školy, ale v čase který mi zbývá se snažím běhat nebo cvičit. Taky využívám volného času ke čtení knížek, na které nemám jindy čas. Přes koronavirové prázdniny je tím cílem se naučit žonglovat 😀