Hodnocení sezóny z pohledu trenérky: Vendula Podzimková

Koronavirus ukončil sezónu také starším žákyním, které premiérově okusily Ligu starších žákyň 5+1.Sezónu nám zhodnotila jedna z hlavních trenérek Vendy Podzimková.

Sezóna byla předčasně ukončena. Co to znamenalo pro starší žákyně?
Pro stržky to znamenalo, že jsme nejely na 2 turnaje a 3 dohrávky zápasů, které se kvůli nemoci odložily. Nejvíce, mě ale mrzí náš tréninkový proces. Na začátku nové sezony k nám přišlo spoustu nových tváří, které společně s ostatními hráčkami, budou ochuzeni o 2 měsíce tréninků a kamarádství, jaké mezi nimi vzniklo. 

Splnila sezóna tvoje očekávání?
Prvním rokem jsme začaly hrát Ligu starších žákyň v Jihočeském kraji a na Vysočině. Pro holky to znamenalo, přesun z malého hřiště na velké. S tím souviselo hodně práce na tréninkách, aby hráčky pochopily jiný systém, větší prostor a taky i to, že se více naběhají. Došlo jim, že chodit na tréninky a vydat ze sebe maximum je klíč k úspěchu. A povedlo se. Zaznamenaly několik výher, a i když nebodovaly, soupeře potrápily. Takže ano, tato sezona pro mě byla velmi překvapující a předčila moje očekávání.

Jak jsi zmínila, tak v loňské sezóně jste hrály „trojkový“ florbal a letos „pětkový“. Která soutěž se tobě jako trenérce líbila víc? A která holkám?
Mě se líbila víc letošní soutěž. Jak jsem již psala byla to pro mě výzva trénovat,, velký“ florbal. Na pětkový florbal jsem zvyklá ze svého hraní. Zapojí se do něj více hráček a díky tomu mohu nominovat všechny holky, které pak mezi sebou nemají důvod dělat rozdíly. Co se týče hráček si myslím, že byly spokojené. Na zápase vždy panovala dobrá nálada, ale do hlavy jim nevidím. 🙂

Jak trávíš koronavirové prázdniny?
S přítelem střídáme na vesnici buď moje nebo jeho rodiče. Snažíme se hodně sportovat, výletit do přírody, pracovat na zahradě nebo v lese a připravovat si nějaké cvičení na novou sezónu.