Hrdý: ,,Těžil jsem z ofenzivně laděné lajny.”

Zkompletoval hattrick a navíc přidal dvě nahrávky. Českobudějovický útočník Jindřich Hrdý režíroval cestu za postupem do 4. kola Poháru České pojišťovny. Po dramatickém utkání s Pelhřimovem, které Jihočeši dovedli do zdárného konce 9:7, byl navíc vyhlášen hráčem utkání.

To je z vaší strany velice povedený vstup do sezóny, že?

Už od začátku Poháru se mi proti papírově slabším soupeřům střelecky dařilo, proto jsem rád, že se to promítlo i do zápasu proti týmu hrající o ligu výše než my. Celý tým odvedl dobrou práci, dnes to tam napadalo mně, příště to bude někdo jiný. Těžil jsem z ofenzivně laděné lajny, kdy i obránci Ondra Havelka s Davidem Farkou jsou původem útočníci, dokáží skvěle rozdat balonek a vystřelit ze střední vzdálenosti. Vepředu jsme si také v první ostré zkoušce sedli a jak říkám, tentokrát jsem slízl smetanu já, důležitý je však postup jako celku.

Předpokládám, že jste byl pravděpodobně první, kdo přispěl do týmové kasy.

Před týdnem jsme si s klukama určili pokuty a odhlasovali, že začínáme vybírat až v ligových zápasech. Ufff. Každopádně jsem asi 2 roky zpátky prohlásil, až vstřelím hattrick – soupeři na úrovni, že se ožením. Bohužel to dlouho nepřicházelo a tak to vzalo za své už 3 měsíce zpátky.

S dnešním soupeřem se detailně znáte. Bylo při utkání něco, čím jste se mohli překvapit?

V posledních zápasech se nám s Pelhřimovem vůbec nedařilo a skončilo to jasnými výhrami soupeře. Snažili jsme se pokrýt některé hráče, blokovat nahrávky i střely. Dostali jsme pokyn hlavně nediskutovat s rozhodčími, soustředit se jen na hru a naopak nechat „vypěnit“ protihráče, což se částečně povedlo.

Rozhodlo i to, že Štíři museli projít pavoukem už od prvního kola. Pelhřimov hrál svůj první soutěžní zápas až dnes.

Ano, také jsme mohli být nasazeni, jsem však rád, že se vedení klubu rozhodlo jít od prvního kola a vyzkoušet si tak zápasové tempo o něco dříve. Zároveň dostali šanci i další kluci, kteří dokázali, že nejsou jen do počtu.

Vyřadili jste prvoligového soupeře. Nyní vás čeká tým, který v minulém ročníku neuspěl v baráži o extraligu. V čem ten zápas bude jiný?

Ačkoli jsme se Startem 98 hráli baráž o postup do 1. ligy a dva roky zpátky odešli jako poražení 3:0 na zápasy, oba týmy se posunuly dopředu. Proto určitě nedojde k podcenění z jejich strany. Bohužel jsem byl v tu dobu po zranění a ani jeden zápas neviděl. Teď ale chci vidět, jak Start ve čtvrtek končí v Poháru.

(dm)

Napsat komentář