Jakub Kunst zvolen fanklubem hráčem sezóny

Ahoj Kubo. Na začátek bych ti chtěl za fanklub i klub pogratulovat. Fanoušci, příznivci, ale i tvoji spoluhráči tě zvolili nejlepším hráčem letošní sezony. Jak hodnotíš tento úspěch? A jak jsi ty sám spokojen se svými výkony, co se ti dařilo, případně co bys chtěl zlepšit?

Moc chci poděkovat za hlasy, je to milý :), ale myslím si, že v týmu jsou daleko lepší hráči, kteří se zasloužili o konečné 3.místo.

Když kouknu na celou sezónu, tak Czech Open vyšel parádně, dařilo se mě i týmu, skvělá parta a zábava. Pohár ČP taky, jen škoda vyřazení s Vinohradama. Věřím, že by jsme to dotáhli až do čtvrtfinálový skupiny a to by byly super zkušenosti. Na druhou stranu Vinohrady ukázaly, že jsou vyzrálejším týmem a my se z toho můžeme jen poučit. V sezóně v těch pár zápasech co jsem chytal možná pár smolných, laciných gólů, jinak spokojenost. Bohužel jsem nedostal tolik prostoru co bych chtěl, ale zlobit se můžu jen sám na sebe. Díky pracovní vytíženosti, jsem netrénoval tolik co bych měl, neudělal téměř nic navíc a tvrdě za to pykal na lavičce. Pája, Pepek i mladej Dejw jsou kvalitní gólmani, je těžký si vybudovat nějakou pozici, ale když budeš dřít a trpělivej přijde to. Musíš trénovat a chtít víc jak ostatní, tahle sezóna toho byla pro mě důkazem. Takže poučení i cíl do další sezony.

A teď se rovnou zeptám, jak bys zhodnotil sezonu z pohledu týmu? Jaké byly plány a co z nich se podařilo a nepodařilo splnit?

Hodně zkušenejch hráčů skončilo a máme hodně mladej kádr. 3.místo je dá se říci úspěchem. Naše předvedená hra už tolik ne. Půlku sezóny nás trápila koncovka, díky ní jsme ztratili pár důležitých bodů. Naštěstí se to ke konci sezóny zlepšilo, ale je potřeba střílet góly po celej rok. Dostáváme strašně moc gólů jak z přečíslení, neobsazování hráčů, tak i z nedůrazu před brankou. To je náš kámen úrazu, na tom se musí hodně zapracovat.

Je něco co tě v letošní sezoně opravdu překvapilo?

Vyrovnanost 2.ligy nepamatuju si, že pár kol před koncem soutěže bylo v ohrožení snad 10týmů ze 12, což je mazec. Dále nepochopím, jak někteří outsideři  dokázali urvat body s daleko lepšíma týmama.

Fanoušky zajímala tvá hráčská kariéra. Přibliž nám prosím jak dlouho hraješ, jak jsi se k florbalu dostal a jestli jsi hned od začátku chtěl chytat?

Jako malej jsem chtěl hrát lední hokej, ale můj táta jako bývalej hokejista mi to zakázal. Neumím ani pořádně bruslit. Prej jsem jako prcek říkal nebudu mít hokejku, nebudu bruslit 😀 Potom jsem někdy ve 2.třídě zkoušel basketbal, ale vůbec mi to nešlo, tak jsem toho raději nechal. Na jaře roku 2002 si můj děda přečetl inzerát o náboru florbalu SK Jihlava (současný FBŠ Jihlava), tak mě tam i přes můj prvotní odpor dokopal a upřímně jsem za to velice rád. Hodně se mnou trénoval a spoustu mě toho naučil. Na náboru se trenér zeptal jestli někdo nechce chytat a já byl jedinej kdo z těch 40kluků zvedl ruku. Takže mu nezbývalo nic jinýho než mě tam nechat. Jinak jsme od mala s klukama z paneláku chodili šmrdlat s tenisákem ven hokej. Já byl vždycky nejmenší a nejmladší, tak mě vždycky šoupli do brány. Možná jsem kvůli tomu tehdá zvedl ruku.

Takže jsem si v Jihlavě prošel všema kategoriema. Nevím proč, ale vždycky jsem chytal o jednu kategorii výš, někdy i o víc. Pamatuji si že snad ve 13ti jsem jel z důvodu zraněnýho brankáře chytat za juniory, samozřejmě na „černocha“ dostal jsem cizí občanku a musel se naučit rodný číslo nazpaměť :D. Jinak jsem mezi 18ti-19ti letýma klukama jsem vypadal jako ze školky. Zápasy dopadly katastrofálně. Dostali jsme asi 17:1 od Hořic, ale já byl spokojenej, protože od nich minule dostali 18 :D. Později jsme měli výbornou partu, pár let jsme byli fakt dobrý a vyhrávali co mohli. Vůdce smečky byl Dušan „Albín“ Přívara, on je fakt děsnej srandista, díku němu jsme měli úsměv na tvaři i když se něco nepovedlo. Největší úspěch s Jihlavou považuju 1rok strávanej v juniorský extralize. Jsou to zkušenosti k nezaplacení. Jako svůj inviduální úspěch na regionech 2006 vyhlášen nejužitečnějším hráčem JČ, ale to už je strašně dávno…. Bohužel současná podoba mužského florbalu v Jihlavě není ideální a je to strašná škoda. To mě vedlo po maturitě k odchodu do jinýho klubu. Volba padla na Štíry…..

 Máš nějaký vzor? A proč číslo 91?

Neřekl bych vzor, ale uznávám Joakima Agrena, bývalý gólman Pixba, dále Henri Toivoniemi z SSV, ve svý době, možná i pořád je nejlepší brankář na světě. Z našich David Rytych je obrovsky pracovitej a cílevědomej. A z hokejových…..jako malej jsem strašně „miloval“ Romana Málka, kvůli němu jsem strašně dlouho nosil 45ku na zádech. Jinak 91 kvůli datumu narození 9.1.1991

Prozradíš i něco ze svých zájmů? Mimo florbal samozřejmě 🙂

Od malinka se zajímám o rally. Jezdím po závodech, kdo necítil zavodní benzín a spálený gumy nepochopí :). (naprostý souhlas-pozn.redakce) Chtěl jsem i jezdit, ale bohužel, možná bohudík je to sport pro milionáře, takže na to nejsou finance. Jinak sbírám rallyový modely v měřítku 1:43 mám jich doma něco ke 40ti.

Již dříve jsi oznámil že po této sezoně Štíry opouštíš. Můžeš nám něco říci o tvé budoucnosti, kde tě budeme moci vidět a jestli máš nějaké cíle, kterých bys chtěl dosáhnout?

Je pravda, že jsem chtěl odejít, ale možná i pro mě překvapivě rychle jsem si to rozmyslel. Musím uznat, že v Praze jsou kluci daleko šikovnější a lepší, prosadit by se tam bylo velice těžký. Jinak co se týče dalších věcí například ceny nájmů se pohybují daleko výš…. Navíc mám tu práci, kamarády a plno známých. Takže po dlouhém přemýšlení a konzultaci s mamkou a dědou, jsem se rozhodl, že tu zůstanu. V současný době nechci florbal ani vidět, potřebuju si vše srovnat v hlavě a ujasnit si co chci a co je pro to třeba udělat. Osobní cíle jsem už zmínil výše, ty týmový….můj sen je 1.liga, ale to nezáleží jen na mě. V současný době to není bohužel jen na 20 klukách co dřou a něco společně chcou. Musíš mít podporu města, podmínky, sponzory…….je to strašně těžký.

Co si myslíš o šancích štírského Áčka v nadcházející sezoně?

V příštím roce bude 2.liga díky spadnutí H.Brodu a Žďáru daleko vyrovnanější a těžší a vzhledem ke změnám systému na sezónu 2014/15, by hlavní cíle měly směřovat k udržení 2.ligy, tudíž zůstat v první pětce. Musíme zapracovat na defenzivě, důrazu a koncentraci a hlavně musí začít každej sám u sebe….

Díky za rozhovor a přeji mnoho zdaru a vychytaných nul 🙂

Napsat komentář