Junioři byli doma bezzubí

Soupeře, které už letos dokázali porazit, hostili junioři o víkendu v domácí sportovní hale. Jenže slabý výkon Štírů v utkáních s Hradcem Králové a Náchodem znamenal, že jim na kontě nepřibyl ani bod.

Sobotní večerní zápas (začínalo se až po utkání volejbalové extraligy) proti Hradci Králové měl od počátku dobré tempo. Hosté se ujali vedení, ale Ondřej Veselý brzy srovnal. I na druhou branku Hradce dokázali Štíři zareagovat, a to velmi dobrým nástupem do druhé třetiny. Už po 17 vteřinách s prosadil Patrik Holý. Jenže dobrý úvod rychle Štíři pokazili, když v čase 21:07 znovu inkasovali. Hradec pak přidal další gól, zatímco domácí netrefovali branku. Ve 48. minutě navíc Hradec využil svou třetí přesilovku v zápase a následně navýšil skóre na 2:6. Veselý sice ještě snížil, ale k dalším gólům nepomohla ani hra bez brankáře.

Také v neděli mělo utkání v začátku slušné tempo a první se tentokrát zapsali na listinu střelců Štíři – přesnou střelou se o to postaral Kryštof Hloušek. A přestože se Náchodu podařilo střelou z delší vzdálenosti srovnat, po hezké kombinaci poslal domácí znovu do vedení Patrik Holý. Do šaten se tak šlo za příznivého stavu, ovšem stejně jako v předchozím zápase Štírům nevyšla druhá třetina. Náchod byl aktivnější a zaslouženě se i dostal do jednogólového vedení. Až po další změně stran se domácí probudili, vytvořili si několik nebezpečných situací, ale vytoužený gól nemohli vstřelit. Tři minuty před koncem se navíc počtvrté prosadili hosté a na vítězi už nezměnila nic ani branka Jana Gucka v čase 59:40. Štíři opět dali jen tři góly a prohráli 3:4.

Komentář trenéra Jiřího Kratochvíla: „Hráči jakoby nebyli mentálně připravení na zápasy a na to, že mají jít za vítězstvím. Soupeř byl v obou utkáních pokaždé o kousek lepší. Musíme teď zmobilizovat síly, tento týden dobře potrénovat a připravit se na poslední zápas v tom roce v sobotu doma proti Jindřichovu Hradci.“

Statistiky utkání najdete zde:
https://online.ceskyflorbal.cz/20192020/online-267703.htm
https://online.ceskyflorbal.cz/20192020/online-271787.htm