Junioři doma neuspěli

V šestém kole 1. ligy – skupiny Východ se Štíři doma utkali v jihočeském derby s Jindřichovým Hradcem. Jako první otevřeli skóre hosté v 10. minutě. Po dalších třech minutách se prosadili podruhé, když se střela od mantinelu odrazila od dvou domácích hráčů a nakonec zapadla do branky. Štíři byli naopak v útoku bezzubí. I druhá třetinu otevřeli gólově hosté a z nenápadného brejku zvýšili už na 3:0. Až pak se prosadili i domácí – ve 27. minutě využil Patrik Holý nahrávku od Davida Camrdy. Dál se hrál vyrovnaný zápas, ale hosté měli víc štěstí v zakončení. Michal Tibitancl si dal vlastní gól a ve 34. minutě zapadlo do branky nahození z půlky hřiště – 1:5. Štíři přidali na obrátkách, vynutili si přesilovku, kterou bleskově využil Ondřej Veselý, a v závěru třetiny se prosadil Lukáš Fořt. Naději na body dala Štírům individuální akce Holého ve 44. minutě, jenže ve 49. minutě domácí špatně pokryli standardku hostů a z branky lovili míček pošesté. Holý sice opět snížil na rozdíl gólu, ale přes velký tlak v závěrečné třetině už Štíři na vyrovnání nedosáhli.

Komentář trenéra Jiřího Kratochvíla: „Promíchali jsme sestavu, chtěli jsme hrát na tři lajny, ale bohužel to nevedlo k úspěchu. Až za stavu 1:5 jsme stáhli hru na deset hráčů, začali být lepším týmem a postupně dotahovali skóre. Ale inkasovaný laciný gól ve třetí třetině vše rozhodl. Když k tomu připočtu dva vlastní góly, tak jsme měli i trochu smůlu. Klukům nemůžu upřít bojovnost, ale tentokrát tomu prostě něco chybělo, nepotkali jsme se s formou.“