Junioři mají 4 body, áčko těsně prohrálo

O uplynulém víkendu odehráli junioři dvě výjezdní extraligová utkání v Sezimově Ústí. V neděli večer nastoupil mužský A-tým v Králově Dvoře.

TBC Králův Dvůr – FBC Štíři Č. Budějovice 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Ve vyrovnaném utkání, kde oba týmy dobře bránily, se jako první prosadili Štíři. Přesilovou hru využil Hejplík. Následně běžel sám na brankáře Bíca, ale branku nedal. Domácím se povedlo vyrovnat z brejku na začátku druhé periody. Jihočeši si ale vytvořili několik velmi dobrých šancí. Bíca, Svintek ani Froněk však své vyložené šance neproměnili a když Štír Kulhan chytil v poslední minutě této části trestné střílení, byl stav po čtyřiceti minutách jen 1:1. Navíc se v polovině zápasu zranil v oslabení Hejplík a hned po něm Strouhal. Třetí třetina začala tlakem domácích, kteří proměnili přesilovou hru a prosadili se ze standardky – 3:1. Štírům se povedlo prosadit až v závěrečné power-play, víc už nestihli – 3:2.

Komentář trenéra hostí Lukáše Malého: „Předvedli jsme solidní výkon, spálili jsme asi deset vyložených šancí. Vezeme nula bodů a jeden a půl invalidy. Jsme zklamaní.“

Junioři

FBC Štíři Č. Budějovice – FBS Olomouc 3:4 po prodloužení (2:0, 1:3, 0:0 – 0:1)

Štíři vstoupili do zápasu dobře, vytvořili si několik šanci, ale v první části dali góly jen Vlček s Procházkou. Olomouc poté zlepšila hru a naopak Jihočeši přestali hrát. Výsledkem byl stav po dvou periodách 3:3. V té poslední převzali iniciativu opět Štíři, Olomouc zatlačili, ale branku nevstřelili. Štíři si tak poprvé vyzkoušeli prodloužení 3 na 3, ve kterém po ztrátě míčku na půlce hřiště inkasovali rozhodující branku a ze zápasu si tak odnesli pouze bod.

FBC Štíři Č. Budějovice – TJ Znojmo Laufen CZ 10:0 (4:0, 2:0, 4:0)

Tento zápas českobudějovičtí hráči naprosto ovládli a po výhře 10:0 si připsali další tři body do tabulky. Další zápas je čeká již v neděli 19.11. kdy nastoupí doma proti Kladnu.