Junioři na Prague Games

Pouze tým juniorů v kategorii B18 reprezentoval Štíry na letošním ročníku Prague Games a jeho představení bylo rozporuplné. Po úvodní „povinné“ výhře nad Okříšky 8:1, přišly ve skupině porážky od favoritů celého turnaje Sparty Praha 3:7 a švýcarského Bernu 4:5. V play-off poté junioři nejprve nestačili na Náchod 1:5 a v opravném pavouku ani na Panthers Praha 1:4. S turnajem se tak rozloučili poměrně brzy.

Zápasy na turnaj bych rozdělil do tří skupin. V utkání s Okříšky jsme byli jasnými favority, dobře do něj vstoupili, hráli dobrý florbal a stříleli snadné góly. Proti silným soupeřům jako byla Sparta a Bern, tedy pozdější semifinalista a finalista, jsme předvedli bojovné, týmové výkony. Spartu jsme trápili celý poločas, který skončil 3:3, s Bernem jsme se naopak ze stavu 0:5 dotáhli na 4:5 a v poslední minutě při hře bez brankáře trefili konstrukci branky. S herním projevem ve skupině jsme byli spíše spokojeni a dával nám naději v play-off. Ovšem v zápasech s Náchodem a Pantery, tedy s papírově relativně vyrovnanými soupeři, nám chyběla větší touha po vítězství, lepší pohyb, přesnost i nasazení, naopak v naší hře nechyběla lehkovážnost a naivita. Až za stavu 0:3 jsme zkoušeli přepnout v hlavách na vyšší rychlost, ale to už bylo samozřejmě pozdě. Celkově u mě převládají smíšené pocity, tým ukázal proti silným soupeřům potenciál, ale nedokázal ho prodat v momentech, kdy měl,“ zhodnotil působení na turnaji trenér Jiří Kratochvíl.