Junioři rozdrtili vedoucí Třebíč

O víkendu čekal ve Strakonicích naše juniory boj o další body. Nejprve podlehli Havlíčkovu Brodu 5:6 poté, co nastříleli víc tyček než gólů. Ve druhém zápase je čekal horký favorit na postup do extraligy juniorů. Proto se z tohoto zápasu body moc nečekaly, ale vše dopadlo jinak. Štíři si ze soupeře udělali střelnici a slavili vítězství 11:5. Posunuli se tak již na páté místo v lize a potvrdili tak stoupající výkonnost.

Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod – FBC Štíři České Budějovice 6:5 (2:2; 1:0; 3:3)

Do zápasu jsme šli z pozice mírného favorita. Od toho se odvíjely hned první minuty a my jsme tvořili hru. Brod hrál klasického zanďoura a čekal na naše chyby. Skóre utkání otevřel dorostenec Rybka pěknou střelou pod horní tyč. O 50 vteřin déle se z gólu radoval Muška, ale to bylo z našeho gólového účtu až do třetí třetiny vše. Brod zaútočil z brejku, posléze skóroval v přesilovce a začínalo se od znova. Ze začátku druhé třetiny se dostal Brod do vedení. Zbytek třetiny ovšem tvořili Štíři! Za zmínku rozhodně stojí spousta akcí, ale celkový součet námi nastřelených tyček z celého zápasu se přehoupl přes dvouciferné číslo a tak to nechci příliš komentovat, jelikož by ze mne stále mluvilo zklamání. Ve třetí třetině jsme hned využili přesilovou hrou, kdy po Veselého přízemní střele opět skóroval Muška. Za minutu jsme dostali v rozmezí 40 vteřin dva slepené góly a už se to s námi vleklo. Naději ještě vykřesal Pátý gólem na 5:4, posléze jsme znovu po nedůslednosti hloupě inkasovali. Necelé dvě minuty před koncem opět snížil Fučík po vzoru kapitána A-týmu střelou po zemi vedle brankářovi nohy. Štíři nakonec body nebrali, ač teda tvořili po většinu zápasu hru. Chyběla zřejmě větší bojovnost.

Branky Štírů: Rybka, Muška, Muška (Veselý),  Pátý, Fučík (Melíšek)

FBC Štíři České Budějovice – Snipers Třebíč  11:5 (2:3; 5:0; 4:2)
V tomto zápase jsme rozhodně v pozici jakéhokoliv favorita nebyli, ačkoli se tedy průběh začátku zápasu zcela shodoval s tím předchozím. Do tempa nás dostali dva slepené góly. Prvně Pátý ukázkově předložil Fučíkovi a již za 12 vteřin zakombinoval Froněk s Melíškem a nebylo o čem mluvit. Jenže Třebíč ukázala proč je na vrchu tabulky a do sedmi minut byla ve vedení. Do této doby skóre přesně kopírovalo minulý zápas. Jenže ve druhé třetině chlapci v modrých dresech ukázali, že mají Štíra na dresu právem. Akce střídala akci. Z brankoviště padal jeden hezčí gól, než druhý. O obrat se především zajistila útočná dvojice Froněk – Melíšek, kteří si jen v druhé třetině připsali dohromady 8 kanadských bodů. Začátky třetin se nám opravdu dařili, i přes to, že jsme hráli oslabení. Dvojnásobně se nám podařilo využít dvouminutovou přesilovou hru.. soupeře. Nejdříve Froněk vyslal Fučíka do samostatného úniku a posléze nikým neatakovaný Muška vymetl pavučinu soupeřovy brány. Skóre již jen upravovali Bíca s Melíškem. Zápas se dohrával ve velmi uvolněné atmosféře, kdy kapitán Fencl ztratil hůl a rozhodl ukázat své fotbalové schopnosti celé strakonické hale. Ať si říká, kdo chce, co chce, ale třebíčskému útočníkovi ve skórování úspěšně zabránil.

Branky Štírů: Fučík (Pátý), Melíšek (Froněk), Melíšek (Froněk), Pátý (Froněk), Melíšek (Pátý), Froněk (Melíšek), Froněk (Melíšek), Fučík (Froněk), Muška, Bíca (Štěpka), Melíšek (Froněk)

Autor článku: Marek Fučík

Napsat komentář