Juniorky doma neporaženy

V neděli 16.12.2018 odehrály juniorky svůj první letošní domácí turnaj ve Sportovní hale v ČB. Štírky vyběhly na hřiště v nových rozcvičovacích dresech, které dostaly od vedení klubu.

Motivací do domácího turnaje byla i nově zavedená tradice od trenérek týmu “ ZLATÝ BLUDIŠŤÁK“ – putovní cena pro nejužitečnější hráčku turnaje.

V prvním zápase od 10:30 hod nastoupily Štírky proti Týnu nad Vltavou v jihočeském derby. Od začátku zápasu byly Štírky lepším týmem na hřišti, měly několik šancí, ale první branka padla v páté minutě po souboji na brankovišti do branky našich juniorek 0:1. O dvě minuty později protrhla střeleckou smůlu Eva Stehlíková po nahrávce od Karolíny Hrubé 1:1. O další dvě minuty později poslala nahrávku Eva Stehlíková na Terku Tröschelovou a ta se nemýlila, stav 2:1. Poté vstřelily hráčky Mladých nadějí během 20 vteřin dva góly a se Štírkami to nevypadalo dobře. Kapitánka Vendy Podzimková, ale byla proti tomu, aby se šlo do šaten za tohoto výsledku. Vyrovnala po krásné kombinaci s Evou Stehlíkovou na 3:3 a o třicet vteřin později se trefila i Lucka Bicková po nahrávce od Adély Robenhauptové. Na konci třetiny svítilo na světelné tabuli 4:3 pro Štírky.

Druhá třetina začala několika šancemi domácích, ale opakovaně své šance neproměnily Terka Kubešová, Lucka Bicková a Eva Stehlíková. A opět platilo pravidlo nedáš dostaneš, po individuální akci Terezy Bočkové z Týna byl stav opět vyrovnaný. Na konci třetiny se hráčky domácích opět vzchopily, Eva Stehlíková po kombinaci s Vendy Podzimkovou vstřelila gól na 5:4. Do konce třetiny se ještě prosadila po individuální akci Lucka Bicková 6:4, na konci třetiny ještě hráčky Týna upravily výsledek na 6:5.

Do třetí třetiny vstoupily Štírky levou nohou a během čtyř minut dostaly dva smolné goly. Už to vypadalo, že z tohoto zápasu vyjdou Štírky bodově naprázdno, ale proti byla opět kapitánka domácích Vendy Podzimková, která dostala nahrávku od Nikoly Fukové. Pět minut před koncem zápasu byl stav vyrovnaný 7:7. Štírky se v posledních pěti minutách vzchopily a poté co zazvonilo břevno Terce Kubešové to už vypadalo na to, že zápas skončí vyrovnaně. Společensky unavená Karolína Hrubá, ale sebrala poslední síly a vystřelila po nahrávce Terky Procházkové ze středu hřiště. Děravý míček nějakým zázrakem doskákal až za záda gólmanky z Týna. Štírky už soupeře k ničemu nepustily a zaslouženě zvítězily v tomto infarktovém utkání 8:7.

Komentář trenérky Elišky Tibitanclové„Vzhledem k tomu že se zhruba polovina týmu, včetně trenérek, účastnila předchozí večer maturitního plesu naší kmenové hráčky Káji Hrubé, byla na většině hráček patrná únava. I přesto jsme dokázali v tomto náročném utkání zvítězit a paradoxem je, že právě Kája, dala rozhodující gól. V tomto zápase byla rozhodující vůle po vítězství, bylo vidět, že holky před domácím publikem chtěli vyhrát a i přesto, že se jim úplně střelecky nedařilo, tak se nevzdali a dotáhli zápas do vítězného konce.“

Do druhého zápasu nastoupily Štírky proti TJ Sokol Královské Vinohrady.

Od začátku zápasu byli Štírky lepším týmem, ale opět je trápila koncovka. Do svých rukou to vzala jako již tradičně Vendy Podzimková a poté co Štírky neproměnily několik krásných šancí prostřelila gólmanku Vinohrad skákavou střelou beckhendem po nahrávce od Adély Langrové. Poté obdržely Štírky po ojedinělé akci Vinohrad zbytečný gól. Do konce třetiny se trefili ještě Áďa Robenhauptová po asistenci Anežky Dvořákové a maturantka Kája Hrubá po asistenci Evy Stehlíkové.

Druhá třetina byla zcela v režii Štírek, ale i přesto že si vytvořily několik desítek šancí, proměnily pouze dvě. Po individuální akci se trefila Adéla Langrová a nahrávku od Terky Kubešové proměnila Lucka Bicková.

V třetí třetině se opět trefila po nahrávce Terky Tröschelové Vendy Podzimková. Poté Vinohrady proměnily jednu z mála šancí a třetí třetinu ukončila Terka Tröschelová gólem po nahrávce od Evy Stehlíkové. Štírky zvítězily v tomto utkání pouze 7:2 i přesto, že šancí měly několik desítek.

Komentář trenérky Elišky Tibitanclové: „Celý druhý zápas jsme byli lepším týmem, ale naše mizerná střelba byla naším největším soupeřem. Jinak výsledkově byl tento turnaj každopádně úspěšný. Super je, že z 12 hráček se bodově prosadilo 10. Je evidentní, že naše hra nestojí na jednom hráči a atmosféra na hřišti i mimo něj je v týmu výborná. Za tento turnaj si velkou chválu zaslouží kapitánka Vendy Podzimková, která dávala důležité góly, Lucka Bicková za již tradičně velmi dobrý výkon, Verča Šedivá která byla velkou oporou v bráně a oceněná Terka Procházková, která byla po celý turnaj nejlepším hráčem naší obrany.“

Jako první získala Zlatého bludišťáka obránkyně dorostenka Terka Procházková, která byla po celý turnaj obrovskou oporou a jistotou v obraně, zároveň tvořila velmi dobře hru směrem dopředu.

2018-11-18 FBC Štíři JUNIORKY /2LJ3 4K