Juniorky na posledním turnaji vítězily

V sobotu 21. 3. odehrály juniorky tři zápasy, kterými ukončily svou letošní sezonu. Nejprve se v Týně nad Vltavou utkaly s FBC Kolín a FbC Panthers, aby se později přesunuly do českobudějovické sportovní haly, kde se znovu střetly s týmem z Kolína.

FBC Kolín – FBC Štíři Č. Budějovice 3:6 (1:3, 1:0, 1:3)

První utkání v Týně bylo pro oba týmy důležité. Štírky měly hodně motivace tento zápas zvládnout.

Počátek první třetiny byl velmi opatrný z obou stran, ale jako první se prosadily budějovické hráčky. V sedmé minutě otevřela skóre Faltusová, který přidala další branku o minutu později. Další branku na 3:0 vstřelila v jedenácté minutě znovu Faltusová. Poté ale Štírky začaly být uspokojeny prozatímním výsledkem a litovaly toho. Ve dvanácté minutě se totiž trefil i soupeř a do přestávky se šlo za stavu 3:1 pro Štírky

Do druhé třetiny šly Štírky s tím, aby začaly hrát trochu defenzivněji, což se hráčkám moc nepodařilo. Již ve čtvrté minutě snížily hráčky Kolína na rozdíl jediné branky. Naštěstí poté se Štírky vrátily ke své hře z první třetině, ale to již do konce druhé třetiny nic na skóre nezměnilo.

Třetí třetina byla znovu lepší pro Budějovice. V páté minutě se trefila do branky Kolína znovu Faltusová. Poté ovšem soupeř dokázal znovu snížit a Štírky se začaly o výsledek bát. Naštěstí o minutu později odskočily Štírky znovu do dvoubrankového vedení, aby toho nebylo málo, tento gól dala Faltusová. Poslední slovo v tomto zápase měl Kolín, který si ale vstřelil vlastní branku a tím ukončil tento zápas s výsledkem 6:3

Sestava Štírek: Kozáková – Kupská, Tušlová, Trendová – Faltusová, Řezníčková Holmanová, Malátová

Komentář trenéra V. Hejplíka: „První zápas dnešního zaplněného dne s Kolínem jsme zvládli relativně dobře. Špatná druhá třetina, ve které jsme se nedokázali prosadit, kazí konečný výsledek utkání. Navíc jsme se mohli hrou připravit na večerní poslední zápas.“

FBC Štíři Č. Budějovice – FbC Panthers 10:5 (2:1, 5:2, 3:2)

Druhý tým tohoto dne měl být pro Štírky jednodušší než FBC Kolín a proto bylo za úkol pošetřit co nejvíce sil do posledního zápasu večer. Zároveň se trochu proměnily pozice jednotlivých hráček.

Budějovice hrály ihned od začátku na jistotu a ve čtvrté minutě otevřela skóre Trendová. Poté se dlouho žádné šance ani na jedné straně nevytvořily a až v jedenácté minutě vyrovnaly hráčky Panthers. O necelou minutu později ale vrátila Štírkám vedení Tušlová a za stavu 2:1 skončila první třetina.

Druhá třetina byla více v režii Budějovických hráček. Ihned na začátku vstřelila svůj druhý gól Trendová a o tři minuty později také svou druhou branku Tušlová. Poté Štírky začaly šetřit síly a více bránily. V deváté minutě se měnilo skóre již na 5:1 zásluhou Holmanové a v minutě desáté zkompletovala hattrick Trendová. Poté se i ve druhé třetině dvakrát prosadily hráčky soupeře a ve třinácté minutě druhé třetiny to bylo 6:3. Na soupeřův třetí gól ale odpověděla již za dvanáct sekund Faltusová.

Ve třetí třetině se již po čtvrt minutě prosadil soupeř, ale Faltusová za okamžik vrátila Štírkám čtyřgólový náskok. Dále se hrálo stále nahoru a dolů a Štírky se spíše bránily. Ovšem ve čtvrté minutě znovu vstřelily gól hráčky Panthers, ale to již od nich bylo v tomto utkání vše. Za Budějovice se v jedenácté minutě trefila Malátová a skóre uzavřela svým třetím gólem Faltusová. Poté se již utkání pouze dohrávalo a Štírky si užily další vítězství.

Sestava Štírek: Kozáková – Kupská, Tušlová, Trendová – Faltusová, Řezníčková Holmanová, Malátová

Komentář trenéra V. Hejplíka: „Proti Panthers jsme měli celý zápas více ze hry. Trochu jsme protočili posty a střelecky se prosadily i holky z obrany. Oproti předchozímu zápasu jsme ovládli druhou třetinu a výsledek jsme završili desítkou.“

Napsat komentář