Kristýna Minářová: Plzni chceme ukázat, že se na jihu Čech hraje dobrý florbal

Je stálicí ženského A-týmu. Má zkušenosti i z extraligy. Teď se ale Kristýna Minářová plně připravuje na další duel 1. ligy žen, ve kterém se Štírky utkají s FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Právě Plzeň vystavila českobudějovickému celku v loňské sezoně stopku. Štírky se tak chystají na odvetu. „Zápas bereme jako drobnou odplatu za loňské play-off,“ prohlašuje Minářová.

kristyna-minarova-02

V tabulce 1. ligy jsou Štírky na druhém místě, Plzeň na prvním. Jak se na zápas těšíš?
Na Plzeň se celý náš tým těší, protože zápasy s Plzní bývají plné emocí, bývají hodně rychlé a jde se hodně do těla. Samozřejmě jsme také zvědavé na srovnání s loňskou sezonou, kdy jsme v základní části dostaly od Plzně lekci, ale v play-off už jsme s nimi dokázaly sehrát dvě velmi vyrovnaná utkání.

Bereš zápas jako odplatu za loňské vyřazení v play-off?
Tak určitě bychom chtěly Plzni ukázat, jak dobrý florbal se na jihu Čech hraje a jaký pokrok jsme udělaly. Takže to jako drobnou odplatu bereme.

Připravovaly jste se nějak speciálně na tento zápas?
Ne, nepřipravovaly jsme se nijak zvlášť. Do každého utkání musíme nastoupit na sto procent a nechat na hřišti všechno. Trénovaly jsme jako obvykle. Ale jedna výjimka tu vlastně byla. Sehrály jsme přátelské utkání proti mužskému týmu. Toto utkání nám Plzeň trošku přiblížilo, protože plzeňské hráčky jsou rychlé, běhavé a jsou na tom výborně technicky. Při tomto utkání jsme trénovaly také přesilovky a oslabení, tak doufám, že nám to do zápasu pomůže.

V sestavě by se mělo objevit několik juniorek. Myslíš, že už na nich bude znát, že okusily nejvyšší juniorskou soutěž?
Tak minimálně jim to pomůže v tom, že se jejich soutěž hraje také na 3×20 minut, takže alespoň na to budou zvyklé. Jinak si ale myslím, že jim extraliga pomůže hlavně do budoucna. Dá jim to spoustu zkušeností, protože se utkají s nejlepšími týmy v republice, ve kterých působí spousta českých juniorských reprezentantek. Je jasné, že ze začátku tolik bodů možná nebude, ale je důležité, aby u toho holky vydržely a makaly.

Začátek sezony vám vyšel na výbornou. Po dvou ligových utkáních máte šest bodů a v poháru jste v osmifinále. Čekala jsi to?
Takový skvělý vstup do nové sezony jsem opravdu nečekala, ale samozřejmě mě to těší. Myslím si, že to je i tím, že přišlo několik staronových hráček, které našemu týmu rozhodně pomohly. Zatím jsme neměly tak kvalitní soupeře, takže nesmíme usnout na vavřínech. Proto pro nás bude tento zápas velmi důležitý, protože se ukáže, jak na tom opravdu jsme. Plzeň patří ke špičce ligy.

Máte od trenéra slíbené nějaké bonusy za vítězství? Například volnější trénink?
To opravdu nevím, ale myslím, že ne. Florbalová sezona se rozjela a je dost náročná. Už další víkend nás čeká první výlet na hřiště soupeřů, kdy zajíždíme do Litvínova a Chomutova. V pondělí tak určitě opět nastoupíme do plného tréninku, abychom se co nejlépe připravily na další zápasy.

S jakými ambicemi jste vůbec do soutěže vstoupily?
Chceme být po základní části v první polovině a udělat co nejlepší výsledek v play-off. Budeme se snažit být co nejvýše, abychom udělaly radost nejenom sobě, ale také trenérům, vedení a v neposlední řadě i našim fanouškům.

foto: archív Kristýny Minářové