Michael Kudláček: Výhra v Poháru ČP nás snad konečně nakopne

Ve statistikách si nepřipsal ani bod. Přesto patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Obránce Michael Kudláček dovedl svůj tým k pohárové výhře 7:4 nad Královým Dvorem. V pátém kole Poháru České pojišťovny narazí Štíři na superligové FbŠ Bohemians. „Šli jsme do toho, že je to zápas play-off. Zároveň jsme se potřebovali odrazit k lepším výsledkům,“ říká 28letý kapitán týmu.

2016-09-27-pcp-4k_stiri-kd_michael-kudlacek

V Národní lize jste ještě nevyhráli. Může vám úterní postup do další fáze pomoci i směrem k dlouhodobější soutěži?

Výsledkově je pro nás problém soustředit se na dvě soutěže. Pokud se nám daří v poháru, liga jde stranou. Doufám ale, že tento zápas nás nakopne i směrem do ligových zápasů.

Takže tým je i po dvou ligových porážkách v dobré náladě?
Nic se neděje. Stále můžeme skončit na prvním místě. Prohráli jsme dvě utkání, dalších 20 nás čeká a můžeme je vyhrát.

Co se v utkání s Královým Dvorem změnilo oproti zápasům s Chomutovem a Panthers Praha?
Dokázali jsme hrát celých 60 minut. Neměli jsme tam herní výpadek a rozhodli jsme ve druhé třetině, což u nás není příliš obvyklé.

Přemýšlíte už nad soubojem se superligovými Bohemians?
Pro nás to bude svátek. Budeme muset předvést ještě lepší výkon než s Královým Dvorem.

Čím aktuálně sedmý klub nejvyšší soutěže můžete překvapit?
Nedáme jim ani metr zadarmo a utkání v Budějovicích je bude bolet. Musíme to opravdu odjezdit a být stoprocentní v defenzivě.

Pro vaši obranu to bude zřejmě obrovská prověrka, že?
V minulosti už jsme hráli s extraligovými celky. Máme s tím zkušenosti. Důležité je nebát se držet míček a být po celou dobu utkání maximálně soustředěný, tak jako v posledním zápase s Královým Dvorem.

autor: David Mrzena