Liga začíná! Junioři se těší na extraligu

Poprvé v historii si junioři Štírů zahrají extraligu. Co je v elitní soutěži čeká? Jak se tam dostali? A kdo za Štíry nastoupí? Dozvíte se níže…

Postup. Nový systém nejvyšší soutěže juniorů ji otevřel většímu počtu účastníků. Ovšem, ne na všechny se dostalo. Celkem se do extraligy hlásilo 32 klubů, ale právo si ji zahrát mělo jen 24. Štíři v pořadí, které určovaly výsledky juniorů a dorostenců v sezoně 2016/2017, obsadili 17. místo.

Systém soutěže. 24 celků bylo podle regionálního klíče rozděleno do čtyř skupin po šesti. Štíři vyfasovali FbC Plzeň, FBŠ Slavia Plzeň, PSN Tatran Střešovice, Black Angels a ACEMA Sparta Praha UNYP. Je to těžká skupina, když vezmeme v potaz, že Štíři byli v pořadí nejhorší a třeba Tatran byl číslo 1. Každý s každým ve skupině v září sehraje pouze jedno utkání. Poté celky na prvních třech místech tabulky postoupí do „vyšší“ nadstavby a celky na čtvrtém až šestém místě do „nižší“ nadstavby. Vzniknou tak dvě skupiny o 12 mužstvech, kde hraje každý s každým dvakrát. Cílem (snem) Štírů je proklouznout do horní poloviny… V další fázi pak bude ještě play-off.

První fáze. V základní skupině D čekají na Štíry pět zápasů v tomto pořadí. FbC Plzeň (doma, 16.9. od 16:15 hodin), Black Angels (venku, 17.9.), ACEMA Sparta Praha UNYP (doma, 28.9. od 11:45 hodin), FBŠ Slavia Plzeň (doma, 30.9. od 16:15 hodin), PSN Tatran Střešovice (venku, 1.10.)

Soupiska. Kádr Štírů pro extraligu juniorů výrazně zesílil. V týmu jsou kromě odchovanců Štírů hráči z 1. FbK Tábor, Slovan Jindřichův Hradec, Sokol Písek, FBŠ Jihlava, Meťák ČB a v jednání je i příchod jednoho hráče z Centropen Dačice. Všem klubům patří dík za vstřícná jednání. Pod Štíry tak v juniorech vznikl prakticky krajský výběr. Momentálně trenéři Ondřej Havelka a Lukáš Malý počítají s 25 hráči, mezi nimi jsou i dorostenci. Jmenovitě: Jan Pražák (číslo dresu 2), Marek Würstl (3), Robin Podlaha (5), Jan Dvořák (6), Dominik Konopa (8), Jan Baron (14), Dominik Vlček (17), Lukáš Vácha (18) Aleš Křepelka (29), Dominik Černý (33), Daniel Drobiš (40), Martin Dědič (43), Mikuláš Fořt (47), Vítězslav Holub (48), František Novák (55), Radim Hrouzek (61), Martin Vinkler (76), Ondřej Veselý (78), Ondřej Šimek (88), Pavel Šebelle (89), Jan Procházka (98), Vojtěch Graman (99), Tomáš Brožek, Lukáš Tinavský, Ondřej Vyskočil.

Domácí utkání. V základní skupině odehrají Štíři domácí zápasy v českobudějovické sportovní hale, v druhé fázi se určitě ukážou i v jiných městech, už teď jsou jisté zápasy v Sezimově Ústí. Mladí florbalisté rozhodně uvítají pořádně hlasité publikum, tak je přijďte podpořit v souboji s nejlepšími týmy Česka!

Na skok v mužích. Trenér Lukáš Malý, který zároveň vede i A-tým mužů, počítá s juniory i pro dospělý tým. Někteří se už ukázali v pohárových utkáních. Uvidíme, kdo dostane příležitost v Národní lize, pokud bude mít juniorská extraliga volný víkend.